Яке церковне свято 5 червня: чому варто присвятити день, а від чого краще відмовитись

Цього дня звертаються з молитвами до Ігорівської ікони Богородиці

5 червня у новоюліанському церковному календарі згадують перенесення мощів благовірного князя Ігоря Чернігівського та Київського та вшановують чудотворну Ігорівську ікону Богородиці.

Ігорівську ікону Богородиці вважають чудотворною. Перед цією іконою у молитвах просять зцілення від хвороб, а також захисту від ворогів та зрадників. Звертаються з проханнями налагодити сімейні стосунки та відновити світ.

У народі 5 червня – свято Дорофіїв день, назване так на честь священномученика Дорофія, єпископа Тирського, якого також згадують сьогодні. Інша назва дня – Дорофій-горобині ночі: кажуть, що саме з цього часу починаються найкоротші ночі на рік, горобці.

Дорофіїв день найкраще присвятити справам по господарству: прибирання, прання. Добре сьогодні садити огірки. Вважається, що якщо у цей день прополоти всі грядки, то бур'яни ще довго не з'являться.

Церква цього дня, як і в іншу дату, виступає категорично проти сварок, пліток, жадібності, заздрощів, зневіри та лінощів.

Відповідно до народних прикмет сьогодні не слід розповідати сни, а також піднімати на дорозі чужі речі чи гроші, якщо їх хтось упустив - це або до хвороби, або до злиднів.

Як і в інші дні, наші предки уважно ставилися до природних явищ. Так прикмети 5 червня кажуть про врожай. Якщо ясний та теплий день – чекай на врожай зерна та вівса. Якщо багато роси – урожай буде багатим. Туман стоїть над водою – багато грибів.

Також зверніть увагу, якщо вранці на Дорофія сильно пахне трава, то чекай на дощ.

Читайте також на порталі "Коментарі" - 4 червня за новим церковним календарем відзначався день поминання святителя Митрофана, який був патріархом Константинопольським.