Яке церковне свято 29 квітня: заборони та традиції дня
У поминальні дні прийнято йти до храму, можна віднести панахиду, написати поминальні записки
Православне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті святих мучениць Агапії, Ірини та Хіонії, а також Іллінсько-Чернігівської ікони Божої Матері.
У деяких регіонах України сьогодні відзначається Радониця – поминальний день після Великодня. Нагадаємо, що у 2025 році з 28 квітня і по 3 травня в українській церкві проходить Провідний тиждень (Проводи), на якому відбувається поминання померлих, у храмах звершуються літургії та панахиди, парафіяни моляться за упокій душ, відвідують цвинтарі.
Наші предки судили, якими будуть літо і врожай. Якщо небо вдень ясне – літо буде теплим та врожайним. Мурахи шукають сухе місце – піде дощ. Гримить – до затяжної негоди. Спекотний день видався – кінець травня буде холодним.
За народними прикметами сьогодні дуже позитивний день для збирання лікарських трав. Вважається, що у День цілителів вони мають чудодійну силу.
Якщо ж говорити про те, що не можна робити 29 квітня, то в це, як і будь-якого іншого дня, церква не схвалює лайку, лихослів'я, лінь, заздрість, жадібність. Не слід у цей час погано відгукуватися про померлих, вбиватися за минулими, відмовляти у допомозі та милостині. Не можна влаштовувати галасливі поминальні застілля, пити на цвинтарі.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять по можливості вирушати в далеку дорогу.
На православне свято сьогодні звертаються з молитвами до дев'яти цілителів – у них можна просити зцілення від будь-яких хвороб. Вважається, що святі також допомагають людям, які страждають на психічні розлади та епілепсію.
Читайте також на порталі "Коментарі" - традиції та прикмети 28 квітня: на що цього дня варто звернути особливу увагу.