Яке церковне свято 26 липня: головні прикмети та заборони дня
У народі день прозвали Єрмолаєвим
26 липня за новим церковним календарем православні віруючі вшановують пам'ять святителя Йосипа, митрополита Київського, Галицького та всієї Русі, який відіграв важливу роль в історії української православної церкви.
Віруючі 26 липня у молитвах звертаються до святого Єрмолая. Люди просять зцілення від хвороб, зміцнення віри та підтримки у важких життєвих ситуаціях.
У народі день прозвали Єрмолаєвим. Сьогодні продовжують копати ранню картоплю та збирають перший урожай яблук, які, однак, не їдять до Другого Спасу. Вважається, що якщо в день Єрмолая зірвати кілька житніх колосків і заткнути за пояс, можна позбутися болю в спині. По одній із прийме цього дня тим, чиє ім'я починається на букву "Е", обов'язково пощастить.
Сьогодні церква, як і в інший день, категорично засуджує лихослів'я, сварки, заздрість, ганьбить злобу, помсту, наклеп і плітки. Не можна відмовляти у допомозі нужденним.
За народними прикметами, у цей день жінкам не буде займатися якоюсь важкою роботою, особливо працювати в полі, городі, а також шити, в'язати і вишивати - щоб не втратити сімейне щастя та вдалого нареченого. Не радять сьогодні позичати робочі інструменти – можна з дому віддати добробут.
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою. По них можна дізнатися про погоду найближчим часом та восени, яка з кожним днем все ближче та ближче. Якщо мухи дуже кусаються – до дощу. Якщо липа пожовкла – буде рання осінь. Зозуля співає зранку – осінь буде теплою та довгою. Якщо захід сонця багряний - чекай сезон дощів.
Цікаво, що ще одна назва цього дня – Мар'їв: кажуть, що у цей час з трав починають спадати особливі тумани – "марева", їм приписують цілющу силу, тому після ранкової роси йдуть збирати трави.
Читайте також на порталі "Коментарі" - 25 липня згідно з новим церковним календарем православні віруючі вшановували пам'ять праведної Анни – матері Пресвятої Богородиці.