Яке церковне свято 24 липня: головні прикмети та заборони дня

З сьогоднішньою датою пов'язано багато прикмет, і особливо – застережень від пожеж

24 липня у православній церкві вшановують пам'ять святих князів-страстотерпців Бориса та Гліба – перших канонізованих святих у Київській Русі.

Святих князів Бориса та Гліба прийнято вважати помічниками у важкі моменти життя. До них звертаються з молитвою, коли потребують миру та злагоди, захисту від ворогів та несправедливості, просять позбавити хвороб і бід, злості, заздрості та важких думок, а також про допомогу у примиренні з близькими та збереженні мужності в моменти небезпеки.

У народі цей день називали "Борис і Гліб Літній і Палікопна". З датою пов'язано багато прикмет, і особливо – застережень від пожеж. На Бориса та Гліба намагаються не працювати в полі, побоюючись гроз та блискавок, які могли спричинити пожежу. Звідси пішла і приказка: "На Гліба та Бориса за хліб не берись".

У той же час 24 липня сприятливий для збирання ягід - ожини та другого врожаю малини. Також прийнято ходити один до одного у гості, день вважається сприятливим для спілкування.

Один із цікавих звичаїв на Бориса та Гліба – рано-вранці потрібно перерахувати всі гроші, що є в будинку. Говорять, що після цього весь рік буде достаток. Потрібно також по можливості повернути до цього дня борги.

Серед головних заборон дня - домашнє прибирання та важка робота, особливо у полі та городі. Не можна цього дня позичати гроші і позичати.

Священнослужителі акцентують, що цього дня, як і будь-якого іншого, потрібно утриматися від сварок, лайки, злості, заздрощів, засуджень та інших гріхів. День Бориса та Гліба – це час для молитви та добрих справ.

Традиційно за прикметами дня наші предки судили про те, якою буде погода у серпні, а також восени та взимку. Якщо роса лежить до полудня - буде гроза. Чайки сідають на воду, а равлики ховаються в раковини - до дощу. Павук плете широку павутину - дощ буде довгим. Дощ із ранку - зима буде м'якою, а якщо сонце цього дня - то теплою і короткою.

Також дивляться: якщо на Бориса і Гліба ясно і тепло, то сухо буде і в серпні, а якщо йде дощ і похмуро, то буде дощовий серпень і рання осінь.

Читайте також на порталі "Коментарі" – яке церковне свято було 23 липня: чим цей день незвичайний.