Яке церковне свято 12 липня: для кого у цей день існують суворі заборони

Цієї дати збирають і сушать цілющі трави - знахарі кажуть, що саме зараз вони набирають найбільшої сили

12 липня у новому календарі української церкви згадують про подвиги двох мучеників - Феодора Варяга та його сина Іоанна. У народі день наповнений особливим змістом та прикметами, пов'язаними з літом та врожаєм.

До святого Феодора Київського віруючі звертаються з молитвами про зміцнення віри, благочестя та зцілення недуг.

У народі цей день відомий під прекрасною назвою. У цей час випадає особливо багато роси, яку називають цілющою. Вважається, що дуже корисно пройтися по ній босоніж і вмитися, щоб зберегти молодість, покращити зір і захиститися від пристріту. Згідно з прикметами, роса 12 липня допомагає вигнати хвороби, зміцнити здоров'я та залучити добробут.

Також цієї дати збирають і сушать цілющі трави - знахарі кажуть, що саме зараз вони набирають найбільшої сили. День вважається гарним часом для примирення, чесних угод та будь-яких добрих справ. Важливо допомогти нужденному - хоча б добрим словом чи порадою.

Свято має і свої суворі заборони. Не вітається лихослів'я, сварки, заздрість та агресія – все погане повертається у потрійному розмірі.

За народними прикметами жінкам не рекомендується займатися тяжкою роботою, ремонтом, шиттям і особливо плакати – щоб не лити сльози весь рік.

Здавна народ за прикметами дня намагався дізнатися, яким буде залишок літа та врожай. Так, якщо 12 липня роси багато з ранку - до хорошого і сонячного дня, а літо, що залишилося, буде спекотним. Якщо немає роси – до дощів і негоди. Якщо стоїть туман – до поганого врожаю. Бджоли голосно дзижчать – до спекотного серпня. У лісі багато грибів – незабаром похолодає.

Читайте також на порталі "Коментарі" - що просять у святої Ольги : що можна і що не можна було робити 11 липня.