Велика субота перед Великоднем: що можна і не можна робити
День напередодні Великодня називається Велика субота. Її, як і Страсну п'ятницю, вважають днем скорботи
У Страсну суботу згадують поховання Ісуса Христа. В Євангеліє розповідається, як Йосип Аримафейський отримав у Понтія Пілата дозвіл віддати йому тіло Христа та поховав його. Але спершу змастив запашною олією і загорнув у біле полотно – плащаницю.
У Велику суботу є низка суворих заборон. Цього дня потрібно скасувати домашні справи, відмовитись від вирішення проблемних питань. У Страсну суботу заборонено: займатися прибиранням, пранням, прасувати речі. Також не рекомендується працювати в саду та на городі; ловити рибу; веселитися, влаштовувати весілля, дні народження; сваритися, сваритися, заздрити; вживати алкоголь.
Велику суботу також називають Тихою – це час, коли потрібно налаштуватися на атмосферу майбутнього свята та краще провести цей день у тиші.
У суботу проходять останні приготування до свята: можна пекти паски, фарбувати яйця. Також у цей день потрібно роздавати милостиню та допомагати іншим. Добре робити безкорисливі справи та просити вибачення у близьких та рідних людей, а також самому відпустити всі образи.
Існує чимало народних прикмет, присвячених Великій суботі. Наші пращури вірили, що той, хто засміється у Велику суботу Страсного тижня, весь наступний рік плакатиме. Наші пращури помітили, якщо у цей день стоїть ясна та тепла погода, то й літо буде таким же. Якщо ж погода в суботу перед Великоднем буде похмурою та прохолодною, то й улітку часто буде негода. Також, згідно з прикметою, неспання в ніч на Великдень сприяє міцному здоров'ю, гарному врожаю, дівчатам допоможе бути щасливими в заміжжі, а юнакам обіцяє вдале полювання.
Наші пращури у цей день закликали морози, щоб вони не зіпсували врожай.
Читайте також на порталі "Коментарі" - 18 квітня у православних відзначалася велика п'ятниця Страсного тижня, відома також як Страсна п'ятниця. Її прийнято вважати найсумнішим днем – у п'ятницю розіп'яли Христа. Цього дня на службі у храмах згадували страждання Спасителя, а з вівтаря виносили плащаницю – тканину із зображенням Христа, що лежить у труні.