Важливе церковне свято 9 травня: яка прикмета обіцяє вдалий рік
9 травня згідно з новим календарем української православної церкви згадують про перенесення мощів святого Миколая
Дата 9 травня за новим стилем у православних – день пам'яті одного з найшанованіших святих Миколи Чудотворця. У народі – Нікола Весняний, або Нікола Теплий. День має багато незвичайних звичаїв і прийме, а також застережень.
Варто зазначити, що у Миколи Чудотворця два свята: перше навесні 9 (22) травня, друге – взимку, 6 (19) грудня.
Сьогодні християни відвідують богослужіння у церкві, щоб помолитися святому Миколаю та попросити його про диво. У народі Миколи Чудотворця просять уберегти врожай, худобу та свійську птицю.
За старих часів на Миколу святили воду. Її пили, коли погано почувалися, окропляли будинок і свійських тварин від усього недоброго. Вважається, що в день Миколи потрібно обов'язково допомогти комусь, щоб отримати заступництво святого.
Яких-небудь заборон у свято немає, але влаштовувати чвари, лихословити, лінуватися, пліткувати, заздрити і бажати поганого не можна.
За народними прикметами між Юр'євим днем і Миколою Весняним забороняється ставити огорожу, стригтися і брати гроші в борг. Не слід зашторювати вікна вдень - за народними повір'ями Микола заглядає у вікна, щоб дізнатися, чи не потрібна вам його допомога.
У народі заведено говорити, що з Миколою Весняним приходить літо. За погодою та прикметами дивляться, яким буде сезон та врожай. Тож якщо 9 травня видалося холодним, то раніше Трійці тепла не чекай. Жаби розквакалися цього дня – до багатого врожаю вівса. Вже цвіте калина – у водоймах можна починати купатися, бо вода прогрілася як треба.
Ще одне цікаве спостереження – йде дощ на Миколу – це добрий знак вдалого року, отже, літо теж буде з дощами та врожаєм.
Читайте також на порталі "Коментарі" – яке церковне свято було 8 травня: головні заборони та прикмети дня.