Головна Новини Суспільство релігія Страсна п'ятниця 2024: як правильно поводитися, що можна і не можна, прикмети цього дня
commentss НОВИНИ Всі новини

Страсна п'ятниця 2024: як правильно поводитися, що можна і не можна, прикмети цього дня

Розповідаємо все про Страсну п'ятницю 2024 року

2 травня 2024, 11:20 comments2366
Поділіться публікацією:

Страсна п'ятниця у 2024 році у православних припадає на 3 травня. Цей день відзначається на згадку про суд, розп'яття та хресну смерть Ісуса Христа. Це час скорботи та глибокого смутку, коли віруючим накладається суворий піст.

Страсна п'ятниця 2024: як правильно поводитися, що можна і не можна, прикмети цього дня

Портал "Коментарі" розповідає докладніше про традиції та заборони Страсної п'ятниці, що можна і категорично не можна робити цього дня, як правильно провести Страсну п'ятницю і що сталося цього дня, згідно з біблійною історією.


Що за день Страсна п'ятниця?

Страсна п'ятниця – це день у християнській традиції, який відзначається у п'яту суботу Великого посту, безпосередньо перед Великоднем. Цей день вважається одним із найважливіших у церковному календарі.

У Страсну п'ятницю віруючі згадують про страждання, розп'яття та смерть Ісуса Христа на хресті. Цього дня церква відзначає події, описані в Біблії, пов'язані з розп'яттям Ісуса, його останньою трапезою (Таємною вечерею), а також його похороном.

Для віруючих пристрасна п'ятниця є часом смирення, покаяння та молитви. У багатьох християнських церквах проводяться спеціальні служби, присвячені цьому дню, де згадують страждання Христа та його жертву за порятунок людства. Також цей день зазвичай супроводжується суворим постом та помірністю від багатьох радісних заходів.


Що сталося у Страсну п'ятницю

У Євангелії чітко вказується, що розп'яття Ісуса відбулося у п'ятницю перед єврейським святом Песах. Це день найбільшої скорботи в Страсному тижні, коли віруючі згадують про страждання Спасителя, його смерть на хресті, зняття з хреста та поховання.

Розп'яття було найганебнішим видом страти в євреїв. Його застосовували до розбійників, убивць і бунтівників. Крім нестерпного фізичного болю, розп'яті страждали від сильної спраги.

Коли воїни розпинали Ісуса, Він молився за своїх мучителів, промовляючи: "Отче, вибач їм, бо не знають, що роблять". Поруч стояли Його Свята Мати, апостол Іван, Марія Магдалина та ще кілька жінок, які шанували Його. Побачивши Свою Мати та Івана, якого Він любив, Ісус сказав Матері: "Ось твій син", а Іванові: "Ось твоя Мати".

Під час розп'яття Ісуса Христа на Голгофі сталося диво: сонце затьмарилося, і на землю спустилася темрява, яка тривала аж до смерті. "Бог так полюбив світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав вічне життя", – так сказано в Євангелії від Івана.

Страсна п'ятниця 2024: як правильно поводитися, що можна і не можна, прикмети цього дня - фото 2


Що не можна робити у Страсну п'ятницю?

У Страсну п'ятницю рекомендують дотримуватися суворого посту та утримуватися від розваг та радісних заходів. У цей день зазвичай не прийнято влаштовувати галасливі гуляння чи святкові застілля.

Що ще не можна робити у Страсну п'ятницю:

1. Є м'ясо. Багато віруючих дотримуються суворого посту протягом усього дня — відмовляються повністю від їжі до певного часу або на весь день. Якщо ви не дотримувалися Великого посту, але хочете бути небайдужою в цей день — відмовтеся від м'яса.

2. Розважатися. У цей день багато віруючих відмовляються від розваг, телевізорів, інтернету, кіно та інших видів розваг, щоб приділити більше часу молитві, роздумам та шануванню. Відмінний спосіб зробити собі детокс від соціальних мереж.

3. Відмовляти від відвідування церкви. Багато християн відвідують церковні служби у Страсну п'ятницю, щоб згадати страждання Ісуса Христа та віддати йому повагу.

4. Поганословити і злитися. Це також час для смирення, молитви, покаяння та роздумів про страждання та жертву Христа.


Що треба робити у Страсну п'ятницю?

У Страсну п'ятницю християни зазвичай зосереджуються на духовній практиці, молитві та роздумах про страждання Ісуса Христа. Список того, що слід віруючим виконати цього дня:

1. Завітайте до церковної служби. У Страсну п'ятницю багато християн відвідують церковні служби, присвячені стражданням та хресній смерті Христа. Це може бути служба читання пристрасної євангелії, поклоніння хресту або молебень.

2. Помоліться. Багато віруючих проводять час у молитві, роздумах та покаянні. Це може бути читання Біблії, молитви розарію, роздуми про страждання Христа.

3. Постіть або обмежте себе у м'ясі. У Страсну п'ятницю багато християн дотримуються суворого посту, утримуючись від їжі або вживаючи тільки легкі страви. Піст — це не тільки фізична утримання від їжі, а й духовна практика, спрямована на поглиблення духовного зв'язку з Богом та поминання страждань Христа.

4. Зробіть добру справу або подайте милостиню. Страсна п'ятниця також може бути часом для здійснення добрих справ на знак поваги до страждань Христа та підтримки нужденних.

5. Відкладіть веселощі та розваги. Багато віруючих уникають розваг і мирських насолод у цей день, щоб повністю присвятити себе духовній практиці та роздумам про значення Страсної п'ятниці.

Ці практики допомагають християнам згадувати жертву Христа і звертатися до духовних цінностей та принципів віри.

Страсна п'ятниця 2024: як правильно поводитися, що можна і не можна, прикмети цього дня - фото 3


Як провести Страсну п'ятницю православ'я?

У Православній церкві Страсна п'ятниця вважається одним із найважливіших днів у християнському календарі. Цього дня проводяться особливі богослужіння, включаючи читання пристрасної євангелії та статутних молитов. Церква також часто організовує поклоніння Хресту та молебні, присвячені стражданням Христа. У Страсну п'ятницю багато православних дотримуються суворого посту, утримуючись від їжі до певного часу або вживаючи лише рослинну їжу.

У Страсну п'ятницю віруючі приділяють особливу увагу молитві, покаянню та роздумам про страждання Христа та їх значення для нашого спасіння. Багато хто відвідує церкву для молитовного покаяння та сповіді. Православні можуть приділити час читанню пристрасної Євангелії та інших писань, пов'язаних із стражданнями та хресною смертю Христа. У деяких церквах можуть відбуватися процесії з іконою Хреста та поклоніння Хресту цього дня. Віруючі можуть взяти участь у цих молитовних практиках.

У Страсну п'ятницю багато віруючих прагнуть проявити смиренність і співчуття до інших, а також зробити добрі справи та милостиню на згадку про жертву Христа.

Ці практики допомагають православним християнам глибше зрозуміти і відчути значущість страждань і хресної смерті Христа, а також підготуватися до свята Великодня, яке слідує за Страсною п'ятницею.


Народні прикмети на Страсну п'ятницю

Під час Страсної п'ятниці зазвичай перевіряють, чи немає у вашому будинку предметів, на які хтось міг накласти псування. Для цього з церкви приносять свічку, що недогоріла, запалюють її в будинку і проходять з нею по всіх кімнатах, підносячи до різних кутів. Кажуть, якщо полум'я свічки починає тріщати в певному місці, то саме там знаходиться предмет, який був підданий впливу псування.

У цей день також традиційно пророкували урожай за погодою. Якщо небо ясне та зоряне, чекайте на хороший урожай зернових. Але якщо у цей день буде хмарна погода, то зима буде холодною.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини