Штучний інтелект показав "справжнє" обличчя Ісуса
Штучний інтелект відтворив зображення "справжнього" обличчя Ісуса з Туринської плащаниці.
За допомогою штучного інтелекту фахівці спробували реконструювати обличчя людини, яке відбилося на полотні Туринської плащаниці. За християнською традицією саме в цю тканину було загорнуте тіло Ісуса Христа після розп’яття.
Туринська плащаниця - це лляне полотно завдовжки понад 4 метри, яке зберігається в італійському місті Турин. Деякі дослідники вважають, що плями на тканині утворені кров’ю та потом частково сформували відбитки тіла Ісуса Христа. Ці відбитки з Туринської плащаниці дослідники використали, як основу для штучного інтелекту, який створив зображення та відео передбачуваного обличчя Ісуса.
Реконструкція ШІ показує молодого чоловіка з м’яким поглядом. На зображенні в Ісуса світла шкіра, борода та пряме волосся.
Штучний інтелект показав обличчя Ісуса
Однак реконструкція обличчя викликало дискусії, адже "новий" Ісус виглядає дуже подібним до європейського уявлення про нього, які не збігаються з історичними даними про зовнішність мешканців регіону Юдеї першого століття нашої ери. Як зазначає дослідниця біблійних і релігієзнавчих студій з Університету Шеффілда докторка Мередіт Воррен, Ісус, найімовірніше, мав карі очі, темну шкіру та темне кучеряве волосся, як більшість людей на території сучасної Палестини або Ізраїлю.
Ідея білого Ісуса виявилась не лише релігійним образом, а й наслідок багатовікового культурного впливу. Ще у 4 столітті візантійські художники почали зображувати Христа як чоловіка з довгим волоссям і світлою бородою. Саме такий образ став канонічним у західному світі. Пізніше, в колоніальну епоху, він поширився по всьому світу, формуючи уявлення про християнство та самого Ісуса.
Воррен вважає, що найреалістичніше зображення обличчя Ісуса можна побачити не на іконах, а на портретах єгипетських мумій, що датуються 1-2 століттями нашої ери. Ці портрети зображають чоловіків із характерними рисами тогочасного населення Близького Сходу і можуть бути набагато ближчими до історичної правди.
Раніше портал "Коментарі", що вчені показали, який вигляд насправді мав Ісус. Він зовсім не схожий на те, що намальовано на іконах.
Також "Коментарі" писали про те, чи була в Ісуса бабуся та як її звали.