Про що просять у святої Ольги: що можна і що не можна робити сьогодні

День Ольги вважається вдалим для всього, що пов'язано з рослинами

11 липня у православних храмах відбуваються молебні на честь святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської.

До святої рівноапостольної Ольги звертаються у молитвах матері військових, сироти та знедолені, ті, хто втратив зв'язок із близькими людьми. Також рівноапостольну просять допомогти вдало вийти заміж та багатому врожаї.

У народі день прозвали Ольгин, Ольга Жниварка - у самому розпалі польові роботи, які потрібно завершити до того, як погода зіпсується.

Ольгин день вважається вдалим для всього, що пов'язане з рослинами: можна пересаджувати квіти, удобрювати та прополювати грядки. Все, що зроблено на ділянці чи полі 11 липня, принесе подвійну користь. Також, за звичаєм, у цей день перевіряють запаси та підраховують витрати, планують витрати – свята Ольга була дуже доброю та розумною господинею.

Доброю справою цього дня вважається допомогти нужденним і виявити терпимість до слабкостей інших.

У той же час церква сьогодні, як і будь-якого іншого дня, застерігає від лихослів'я, сварок, злості, заздрощів, зневіри.

Народні заборони стосуються лінощів і турбот по дому - прати, робити прибирання та шити цього дня не радять. Також не можна виносити щось з дому або позичати гроші або продукти - разом з ними може піти достаток.

11 липня наші пращури уважно спостерігали за природою. Прикмети в день Ольги говорять про таке: вранці на траві та городі багато роси – очікується поганий урожай помідорів та огірків. Якщо у цей день чутно гуркіт грім - рибалка буде відмінною. День сонячний та спекотний – до врожаю зернових. Якщо у цей день багато мошкари та комарів – буде багато грибів восени. Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою. З дерев опадає листя - осінь буде рання.

День святої Ольги також ще називають Стожарами, на честь зоряного скупчення у сузір'ї Тельця - якщо воно у цей день було яскравим, то жнива буде вдалим, а врожай багатим.

Читайте також на порталі "Коментарі" - яке церковне свято було 10 липня: чому його називають караючим.