Чому день 16 травня вважається одним із найнещасливіших у році: головні прикмети та заборони

За прикметами 16 травня можна дізнатися про погоду та врожай.

16 травня у православних храмах згадують преподобного Феодора Освяченого. У народі день отримав назву Федір Житник.

У православне свято сьогодні до преподобного звертаються з молитвами про здоров'я, просять одужання для хворих, рятування від головного болю, гарного врожаю.

За прикметами день благополучний для роботи на городі та саду. У давні часи в цей час закінчували сіяти ярі, тому день і прозвали - Федір Житник. Щоб залучити до будинку добробут, на Федора радять поставити на стіл кашу – гречану, ячмінну чи пшоняну.

Серед заборон – не слід лаятись, відмовляти у допомозі, заздрити та лінуватися.

День за повір'ям вважається одним із найнещасливіших у році, тому до заборон ставилися уважно і намагалися у всьому бути гранично обережним. Не можна в цей день влаштовувати галасливі застілля, носити червоне та працювати в будинку на шкоду городним клопотам. Важливо також не розгнівати домовика, інакше бути лихо.

Наші предки вважали, що можна спрогнозувати погоду і дізнатися, яким буде врожай. Тож якщо горобина зацвіла 16 травня – буде тепло. Якщо сонце смажить – літо буде таким самим. Сильний грім гримить – до багатого врожаю. Якщо бузок досі цвіте та радує око – буде багато грибів та ягід.

Також спостерігають за лататтям на ставках: здалися пелюстки - заморозків більше не буде і має розпочатися справжнє тепло, якого всі так зачекалися.

Читайте також на порталі "Коментарі" - 15 травня шанували святителя Ісаю Києво-Михайлівського, єпископа Ростовського та чудотворця.