Вулкан викидає щодня золота на чверть мільйона: де він розташований
У повітря з вулкана Еребус в Антарктиді щодня потрапляє золота на суму 250 тис. гривень.
Найпівденніший діючий вулкан Еребус, який розташований в Антарктиді, щодня викидає у повітря 80 грамів золота, що відповідає 250 тис. гривень. Попри такий подарунок природи, золото залишається недоступним.
Гроші не ростуть на деревах, проте в Антарктиді, вони буквально літають у повітрі. У 1990-х роках геологи досліджуючи гору Еребус помітили, що крім газів і водяної пари, вулкан викидає в повітря крихітні частинки золота діаметром від 0,1 до 20 мікрометрів. За їх підрахунками, з вулкана у повітря потрапляє близько 80 грамів золота щодня.
Однак частинки надто малі та дуже розсіяні, щоб їх можна було зібрати та отримати прибуток. Золотий пил з Еребусу мандрує так далеко, що дослідники, які вивчали Антарктиду виявили сліди золота в повітрі на відстані до 1000 кілометрів від вулкана.
Вулкан Еребус – це найпівденніший діючий вулкан на Землі, який розташований на острові Росса. Висота вулкана 3794 метри. Гору Еребус відкрила британська експедиція полярних дослідників, які прибули до Антарктиди у 1841 році на кораблях "Еребус" та "Террор". Саме на честь першого корабля свою назву отримав вулкан, який своєю чергою був названий на честь грецького бога темряви Ереба.
У 1908 році вперше на вершину Еребуса, а точніше до краю кратера піднялись шість членів експедиції Ернеста Шеклтона, які намагались підкорити Південний полюс. Однак вулкан Еребус найбільш відомий катастрофою 1979 року у якій загинуло 257 людей. Тоді рейс 901 авіакомпанії Air New Zealand врізався у схил вулкана. Ймовірною причиною аварії стало те, що покритий снігом вулкан унеможливив видимість на фоні білого ландшафту та хмарного неба.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в мережу потрапило відео останніх секунд туристів перед виверженням вулкана.
Також "Коментарі" писали про мисливця за скарбами, який знайшов найбільший самородок золота в Англії.