Вчені знайшли зв'язок вакцини AstraZeneca з тромбами
Тромбоз пов'язаний з аденовірусними векторами, які вакцини використовують для доставки спайкового білка вірусу Sars-Cov-2 в людський організм
Німецькі вчені з Франкфурта заявили, що їм вдалося встановити причину рідкісних випадків розвитку тромбозу у пацієнтів, які вакцинували проти коронавірусами препаратами AstraZeneca і Johnson & Johnson. Про це пише УНН з посиланням на Financial Times.
За словами професора Рольфа Маршалека, який очолює групу вчених, що займаються дослідженням даної проблеми, тромбоз пов'язаний з аденовірусними векторами, які обидва препарати для вакцинації використовують для доставки спайкового білка вірусу Sars-Cov-2 в людський організм.
Спеціаліст передбачає, що спайковий білок направляється не в цитозольній рідині здорової клітини (саме там коронавірусом виробляються білки), а в ядро. Потім частини передаються спайкового білка розщеплюються і створюють мутації, які не можуть зв'язатися з клітинною мембраною і викликати імунізацію. Замість цього мутантні версії білка викликають утворення тромбів приблизно у одного з 100 тис. людей.
Вчений також зазначив, що інші вакцини, які створені на основі РНК (наприклад, Pfizer і Moderna) здатні доставляти генетичний матеріал спайкового білка в клітинну рідину, а не в ядро. Саме це, за словами Маршалека, допомагає уникнути рідкісної побічної реакції, як тромбоз.
Фахівець додав, що представники Johnson & Johnson вже зв'язалися з лабораторією вчених, які проводили дослідження, для отримання рекомендацій щодо адаптації препарату.
Раніше інтернет-видання "Коментарі" писало, що представники Міністерства охорони здоров'я України розповіли, хто більше за інших схильний до ризику виникнення тромбів в мозкових судинах, навіть незалежно від вакцинації.