Вчені з США виявили викликані ЛСД зміни у поведінці
Дослідники з США показали, що діетіламід d-лізергінової кислоти (ЛСД) впливає на роботу нейронів гіпокампу
Це може пояснити зміни в поведінці після прийому речовини, оскільки діетіламід лізергінової кислоти (ЛСД) викликає галюцинації, які є сприйняттям, не пов'язаним із зовнішнім середовищем. Стаття вчених опублікована в журналі Cell Reports.
Як ЛСД змінює активність нейронів, що лежить в основі аномального сприйняття, невідомо. Вчені показували на прикладі щурів — коли вони бігають знайомим шляхом, клітини гіпокампу під впливом ЛСД знижують швидкість їхнього порушення, їх спрямованість і їх взаємодія з зоровими кортикальними нейронами. Однак нейрони гіпокампу і зорові коркові нейрони тимчасово збільшують частоту збудження під час посмикування головою, поведінкової ознаки галюцинаційного стану у гризунів. Коли пацюки нерухомі, ЛСД посилює синхронність збудження кори головного мозку в стані, аналогічному переходу від неспання до сну, під час якого взаємодія гіпокампу і кори головного мозку залишається ослабленим, в той час, як реактивація неспання гіпокампу зберігається.
На відміну від досліджень на людях, збудлива активність нейронів у тварин може бути зареєстрована під час поведінкових реакцій на психоделічні препарати. Тому вирішили вивчити вплив ЛСД на активність нейронів у вільно пересуваються щурів.
З'ясувалося, що отримували ЛСД миші пробігали менше кіл і рухалися набагато менше своїх родичів з контрольної групи. Активність нейронів гіпокампу і зорової кори — областей, де у мозку формується "карта" місцевості, — значно при цьому знижувалася.
ЛСД — напівсинтетичне психоактивну речовину з сімейства лізергамідов.
Раніше портал "Коментарі" інформував, що чоловік розповів секрет схуднення на 20 кілограмів за сім місяців.