Вчені розповіли, коли очікувати піку смертності через коронавірус

Найбільше летальних випадків через COVID-19 в світі збираються зафіксувати вже на початку осені 2021 року

Коронавірусна хвороба забрала чимало людських життів по всьому світу. Однак, з урахуванням поширення більш заразного дельта-штаму COVID-19, дослідники прогнозують черговий спалах захворювання. У свою чергу, це спровокує збільшення відсотка смертності, викликаної коронавірусом.

Як повідомляє проект "Коронавірус-інфо", створений Міністерством охорони здоров'я України, в американському Інституті показників і оцінки здоров'я прорахували, коли саме на Землі буде зафіксована найбільша кількість летальних випадків через ковід.

На жаль, статистика не дуже втішна. Уже на початку вересня 2021 року відсоток загиблих через хворобу пацієнтів почне збільшуватися. До грудня нинішнього року вчені прогнозують, що від коронавірусу помре близько 5,3 млн людей по всьому світу. Ще близько 12 мільйонів — загинуть через ускладнення, викликані цим захворюванням.


Особливу увагу фахівці приділяють вже згаданому дельта-штаму, який має підвищену небезпеку через можливість швидше поширюватися.

Варто відзначити, що американські вчені, які прогнозують пік смертності вже на цю осінь, аналізують не тільки офіційну статистику, яку подає більшість урядів. Також дослідники перевіряють повідомлення про всілякі "додаткові" летальні випадки, що разюче відрізняє їхні дані від існуючих будь-яких інших досліджень.

Це має свій сенс, адже відомо, що багато людей, відчуваючи симптоми коронавірусної хвороби, не зверталися до медиків і не робили тести, відповідно не "потрапивши" до стандартної статистики.

Нагадаємо, що найкращим способом убезпечитися від коронавірусу медики вважають вакцинацію. При цьому зараз все частіше чути розмови, що зробити щеплення лише двома дозами протиковідного препарату може бути недостатньо. Однак, як повідомляли "Коментарі", фахівці закликають поки не робити третього щеплення. У чому причина, читайте в нашому матеріалі.

Цікаво, що при цьому в МОЗ впевнені: українцям слід зменшити часовий інтервал між двома дозами вакцини.