У МОЗ спростували 5 популярних міфів про коронавірус: чим маніпулюють антивакцинатори
У МОЗ вирішили розповісти про 5 найпопулярніших міфів про коронавірус, якими аргументують антивакцинатори
Навколо ситуації з коронавірусом, вакцинацією та тестуваннями точиться багато інформації, яка далека від доказової науки. Саме нею апелюють "антивакцинатори". Тому найпопулярніші теорії вирішили спростувати в українському міністерстві охорони здоров’я (МОЗ), посилаючись на авторитетні джерела, передає портал "Коментарі".
Міф №1 про те, що вакцина від коронавірусу "вбиває дітей". У соцмережах поширюють інформацію, що нібито про це заявив сам генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я
(ВООЗ).
"Директор ВООЗ став об’єктом для поширення
дезінформації після того, як обмовився під час виступу перед пресою
20 грудня 2021 року. Тедрос Гебрейесус розкритикував
масові програми ревакцинації, які стартували в заможних
країнах. Він наголосив, що не всі у світі мають рівний доступ до вакцин і на тлі нового штаму "Омікрон" необхідно
замислитися про перерозподіл вакцин", - прокоментували у МОЗ.
Міф №2 стосується того, що нібито від побічних дій різних медпрепаратів, що схвалила ВООЗ, в тому числі від вакцин від коронавірусу, за рік померло 2,5 млн людей. Насправді, таблиця, на яку посилаються "антивакцинатори", не є статистикою.
"Наведена таблиця не є офіційною статистикою ВООЗ. База VigiAccess є сховищем звітів про ймовірні побічні
ефекти лікарських препаратів. Дані з бази не означають, що
лікарський препарат призводить до цих побічних реакцій, або є небезпечним", - кажуть науковці.
Міф №3 стосується ситуації у Франції. Користувачі соцмереж поширюють відео, де нібито противники вакцинації жбурляють різні предмети у правоохоронців, які змушені втікати. Однак не уточнюють, що ці відео зняті не під час антивакцинальної компанії, а є реакцією на рішення влади країни заборонити зйомку поліцейських.
Міф №4 торкається теми ПЛР-тестів. Нібито вони є радіоактивними. У мережі, навіть, є відео, де жінка, що розмовляє німецькою, підносить паличку з ПЛР-тесту до приладу, який починає пищати.
"Насправді перед нами типовий відеофейк. На відео паличку для ПЛР-тесту підносять до приладу, який визначає напруженість електричного поля. Цей прилад не вимірює радіоактивне випромінювання", - кажуть у МОЗ.
І наостанок - теорія змови. Міф №5 розповідає про те, що Ротшильди запатентували метод тестування на COVID-19 за чотири роки до пандемії. Тому "антивакцинатори" впевнені, що пандемія штучна.
"Йдеться про низку патентів щодо схожої технології – методики збору та аналізу біометричних даних і життєвих показників пацієнта або кількох пацієнтів одночасно. Першу спробу її запатентувати було зроблено у 2015 році. З часом технологія вдосконалювалася, подавалися нові заявки на патенти, а в 2020 році з’явилася згадка про COVID-19".
Читайте також: У світі поширюється Flurona – мікс COVID-19 та грипу