У МОЗ розповіли, де і як можуть вакцинуватися жителі тимчасово окупованих територій
В Україні триває п'ятий етап кампанії з вакцинації проти COVID-19, на якому щепитися можуть всі охочі українці віком від 18 років
Українці, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, можуть вакцинуватися проти COVID-19 у будь-якому з пунктів щеплення та центрів масової вакцинації України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
"Громадяни, які перетинають лінію розмежування з тимчасово окупованих територій з метою отримати щеплення від COVID-19, не підлягають самоізоляції за умови надання запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором під час перетину КПВВ.
Отримати таке запрошення можна, попередньо записавшись на щеплення в одному з центрів вакцинації населення та пунктів щеплення, розташованих на підконтрольній уряду території Донецької, Луганської та Херсонської областей у територіальній близькості до контрольних пунктів в’їзду", - наголошують у міністерстві.
Перелік цих пунктів і центрів доступний за посиланням.
Записатися на вакцинацію також можна, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я з питань протидії COVID-19 за номером: +38 0 800 60 20 19.
Після здійснення запису на вакцинацію пацієнт отримує СМС-повідомлення з унікальним ідентифікатором або ж, за відсутності української sim-картки, - листа на електронну пошту.
Послідовність дій під час запису на другу дозу вакцинації така сама, як і при записі на першу.
Зазначимо, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та вимушені в'їжджати до України через РФ, де вони пробули понад 7 днів протягом останніх 14 днів, самоізоляція/обсервація протягом 14 днів обов‘язкова. Після її проходження вони можуть вакцинуватися в будь-якому пункті щеплення або центрі масової вакцинації.
Раніше "Коментарі" повідомляли, що за рішенням Кабміну іноземцям та особам без громадянства для в'їзду до України потрібен негативний ПЛР-тест, експрес-тест на антиген або документ, що підтверджує повну вакцинацію, або ж довідка про те, що особа отримала хоча б одну дозу вакцини від COVID.