У МОЗ пояснили, в яких випадках будуть видавати паперові лікарняні, замість електронних

Паперові лікарняні медикам дозволять видавати лише у чотирьох випадках

У міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) розробили проєкт наказу, який внесе зміни у систему видачі висновків про тимчасову непрацездатність та електронні лікарняні. Лікарям дозволять підписувати паперові лікарняні до 1 травня 2022 року, але лише в чотирьох випадках, що чітко регламентовані. У всіх інших ситуаціях від медзакладів вимагатимуть видавати електронні лікарняні. Про це йдеться у проєкті наказу МОЗ "Про внесення змін до деяких наказів МОЗ", передає портал "Коментарі".

"Факт не підключення закладу охорони здоров’я до електронної системи не є підставою для видачі паперових лікарняних", - наголошують у міністерстві.

Тому за висновком міністерства охорони здоров’я, лікарі зможуть підписувати паперові лікарняні, якщо потрібно продовжити або закрити листок непрацездатності, що був виданий у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.

Другим таким прецедентом може вважатись ситуація, коли закінчився термін у 7 днів, впродовж яких лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У цьому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія або головний лікар закладу.

Паперові лікарняні до 1 травня видаватимуть, якщо відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження.

Також виключення у МОЗ зробили, якщо у лікаря виникли технічні проблеми з передачею даних.

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня 2021 року розпочалась реформа електронних лікарняних. Нині українцям вже було видано 4,5 мільйони електронних лікарняних.

Читайте також: В Україні зафіксовано новий антирекорд за кількістю хворих на коронавірус