Студентів українських медичних вишів залучать до масової вакцинації населення
Планується це з метою "розвантаження" професійних медиків і прискорення процесу імунізації від коронавірусу
В Україні планують використати студентів 4 та 5 курсів вищих медичних закладів та інтернів для допомоги у проведенні щеплень від коронавірусу. Для цього МОЗ України та Центр громадського здоров'я залучили можливості Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) для проведення відповідних тренінгів із вакцинації від ковід-19. Про це повідомив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Лікарі-інтерни та студенти старших курсів мають знизити навантаження на медпрацівників, а також допомогти збільшити темпи вакцинації від коронавірусу. За очікуваннями українського уряду до кінця поточного року має бути вакциновано 70% дорослого населення.
За інформацією голови Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, залучення "волонтерів" з-поміж студентів - стандартна практика для багатьох країн. Бюро планує навчити українських студентів робити щеплення вакцинами від коронавірусу у високоякісний і безпечний спосіб, щоб уникнути ускладнень у пацієнтів внаслідок помилок. Ярно Хабіхт очікує співпраці зі всіма медичними вузами в Україні.
Вже цього тижня ВООЗ проведене чотири дводенні тренінги з навчання близько 100 викладачів. Будуть залучені не тільки експерти ВООЗ, а й спеціалісти п'яти українських загальнодержавних лікувальних організацій. За задумом, підготовлені фахово близько сотні викладачів вишів потім мають передати отримані навички та знання своїм підлеглим студентам. Зокрема, викладачам та студентам з інтернами донесуть всю інформацію про вакцини від ковід-19, які вже використовуються в Україні, і про ті, що тільки мають надійти до нас найближчим часом. Так, у програмі тренінгів буде інформація про вакцину "Moderna mRNA-1273". Також слухачі отримають інформацію з безпеки імунізації, надання першої медичної допомоги, вміння правильно діагностувати анафілактичний шок та інші побічні явища.
На яких началах будуть залучати українських студентів та інтернів - добровільно чи примусово, чи буде оплачена їхня робота, чи будуть поширюватися на них соціальні гарантії виплати у разі інфікування коронавірусом чи смерті від нього внаслідок захворювання на робочому місці - про це в МОЗ України не повідомляли! Також невідомо, чи будуть якісь наслідки для студентів, які відмовляться безплатно виконувати роботу з масової імунізації.
А ось студенти Вінницького державного педуніверситету у свій випускний вийшли на протест проти фамільярності деяких викладачів.