Пацієнтів везуть до лікарні на вертольотах: як це працює в Україні
Українська аеромедична евакуація рятує хворих, як у закордонних кінофільмах
Вертоліт у Львові доправив доправив до лікарні ще двох пацієнтів, інформує прес-центр МВС України.
Міністерство охорони здоров'я та Міністерство внутрішніх справ налагодили співпрацю у напрямку аеромедичної евакуації. Протягом останніх півтора тижнів лише на Львівщині нею скористались чотири рази: двічі 11 жовтня, по одному разу 5 та 7 жовтня.
11 жовтня вранці почував себе погано 39-річний чоловік з міста Турки Львівської області, яке розташоване приблизно за 150 км від обласного центру. У хворого діагностували гострий пакреонекроз – небезпечний стан, при якому відмирають тканини, і який у 40% випадків завершується летально. Для подальшого обстеження та лікування його терміново доставили у Львівську обласну клінічну лікарню.
Відразу після приземлення на Марсовому полі у Львові вертоліт злетів і рушив до міста Буськ, розташованого на відстані 50-60 км від центру області. У Буську потрібно було рятувати 50-річного пацієнта, який страждав від ангіозного болю – гострого болю в грудях. Щоб врятувати чоловіка, вертоліт приземлився прямо на автодорозі – в цьому йому допомоги поліцейські, які забезпечили вільну від автомобілів ділянку на шляху. Термінова аероевакуація доставила хворого до профільної лікарні, де визначили гострий інфаркт міокарду і розпочали лікування.
7 жовтня вертоліт рятував дев'ятимісячну пацієнту. Дівчинка народилась з вродженими вадами серця, її було доправлено за півсотні кілометрів зі Львова до Києва для обстеження столичними лікарями. 5 жовтня медикам доправили тримісячне немовля з судомами – аероевакуація транспортувала пацієнта за 45 км – з міста Кам'янка-Бузька до Львова.
Для повітряної транспортування фахівці аеромедичної евакуації Львівського Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф використовують вертоліт Airbus Helicopters Н145. Десять гелікоптерів цієї моделі (є ще 55 машин інших моделей) Україна придбала для Державної служби з надзвичайних ситуацій та МВС. Пристрій вміщує до 9 пасажирів та 1-2 пілоти, вага корисного навантаження – півтори тонни, максимальна швидкість – 278 км/год.