Моршинський експеримент: чи діють вакцини

МОЗ перевіряло, як проявиться колективний імунітет при масовій вакцинації у локальному населеному пункті України

Мінздоров'я досліджувало у Моршині появу колективного імунітету при масовій вакцинації. Про результати пише агентство "Укрінформ".

Моршин весною 2021 р. став містом, де МОЗ досліджувало ефективність масової вакцинації. Колективний імунітет, як з'ясувалось, при певному відсотку щеплених від COVID-19 з'явився, але штам Delta дещо погіршив результати.

Руслан Ільницький, 48-річний голова Моршина, повідомив, що у місті коронавірусне захворювання діагностовано лише у 22 людей, з них 8 – вакциновані (станом на 26 жовтня 2021 р.). Жодного пацієнта не лікують у медичному закладі. Влітку хворих взагалі не було, а з'явились вони з появою в Україні штаму Delta. Наразі люди перебувають на самоізоляції у себе вдома, маючи легку або середню форми хвороби.

Населення Моршина – шість тисяч громадян, з них – 2,8 тис. працюють на місцевих курортах. Як говорить голова, саме економічні чинники, пов'язані з курортами, мотивували містян масово вакцинуватись. Вже весною 2021 р. бюджет на щеплення був використаний на 50%, а зараз – на рівні 87%. Станом на 26 жовтня у Моршині вакциновано однією дозою – 75%, двома дозами – 74% дорослого населення. Відсоток вакцинованих серед працівників санаторіїв – ще вищий: він складає 90-100%, як і має бути згідно з вимогами українського законодавства.

Пілотний експеримент стартував у містечку Львівської області 16 квітня. Протягом короткого часу вакцинувалось три чверті дорослого населення і хворих у місті не було до моменту проникнення в Україну штаму Delta.

Кількість осіб з позитивним результатом тесту на COVID-19 у Львівській області станом на 25 жовтня складає 1104 ос., за весь період пандемії – 174 464 ос. Померло від коронавірусного захворювання – більше чотирьох тисяч.

Кількість невакцинованих українців, які протягом минулого тижня потрапили у лікарню, дорівнює 94%.

Думку експерта про те, коли закінчиться пандемія COVID-19, видання "Коментарі" публікувало раніше.