Експерти пояснили, чи допоможе Omicron досягти колективного імунітету проти COVID-19
Відповідь на поширене запитання щодо колективного імунітету надали провідні експерти в сфері охорони здоров'я
Штам Omicron, який поширюється набагато швидше, ніж попередні варіанти коронавірусу, навряд чи допоможе країнам досягти так званого колективного імунітету проти COVID-19, кажуть провідні експерти з охорони здоров'я. Про це повідомляє Reuters.
З перших днів пандемії чиновники охорони здоров’я висловлювали надію, що можна досягти колективного імунітету проти COVID-19, якщо достатньо високий відсоток населення буде вакцинований або інфікований вірусом.
Ці надії потьмяніли, оскільки за останній рік коронавірус швидко мутував у нові варіанти, що дозволило йому повторно заразити людей, які були вакциновані або раніше вже заразилися COVID-19.
Деякі чиновники охорони здоров’я відновили надію щодо групового імунітету після того, як Omicron з’явився наприкінці минулого року. Вони стверджують, що той факт, що цей варіант так швидко поширюється, може незабаром сприяти створенню колективного імунітету серед населення.
Однак експерти з хвороб відзначають, що передачі Omicron сприяє той факт, що цей варіант навіть краще, ніж його попередники, заражає людей, які були вакциновані або мали попередню інфекцію. Це додає докази того, що коронавірус продовжуватиме шукати способи пробити наш імунний захист, сказали експерти.
Це не означає, що попередній імунітет не дає користі. Замість колективного імунітету, багато експертів, опитаних Reuters, заявили, що є все більше доказів того, що вакцини та попереднє зараження допоможуть підвищити імунітет населення проти COVID-19, що робить хворобу менш серйозною для тих, хто інфікований, або заразився повторно.
Сучасні вакцини проти COVID-19 були в першу чергу розроблені для запобігання важким захворюванням і смерті, а не для зараження. Але результати клінічних випробувань наприкінці 2020 року, які показали, що дві вакцини мали більш ніж 90% ефективність проти хвороби, спочатку викликали надію на те, що вірус можна буде значною мірою стримати за допомогою широкомасштабної вакцинації, подібно до способу боротьби з кором шляхом щеплення.
Що стосується SARS-CoV-2, то два фактори підірвали цю картину, сказав Марк Ліпсітч, епідеміолог Гарвардської школи громадського здоров’я TH Chan.
По-друге, вірус може швидко мутувати таким чином, що зможе уникнути захисту від вакцинації або попередньої інфекції, навіть якщо імунітет не ослаб.
Проте надію на колективний імунітет як квиток назад до нормального життя важко похитнути.
Світові експерти в галузі охорони здоров’я очікують, що коронавірус в кінцевому підсумку стане ендемічним, постійно циркулюючи серед населення і викликаючи сплески.
Як повідомляли раніше "Коментарі", МОЗ назвало симптоми штаму "Омікрон".