Є два типи імунітету до COVID-19: яка між ними різниця

У чому полягає різниця між імунітетом, який був набутий через інфекцію, і імунітетом, який з'явився завдяки щепленню

Імунітет до COVID-19 у тих людей, які перехворіли ним, може зберігатися протягом декількох років. Але імунітет, створений шляхом щеплення, може виявитися менш стійким. Про це в своєму інтерв'ю заявив лікар-імунолог Борис Донськой.

Так, експерт розповів, що приблизно через 2-3 роки коронавірусна інфекція може повністю зникнути. Він додав, що не лише антитіла в організмі сприяють захисту від коронавірусу, є також і клітинний імунітет.

"Навіть якщо антитіла впадуть, все одно клітини пам'яті залишаються. Якщо людина і захворіє, у всякому випадку, вона не буде мати серйозних побічних ефектів, серйозних ускладнень", - говорить фахівець.

Також він пояснив, що в чому полягає різниця між імунітетом, який був набутий через інфекцію, і імунітетом, який з'явився завдяки щепленню.

"Це як власний досвід і досвід, про який ви прочитали в книжці. Власний ви ніколи не забудете, а прочитаний в книзі можна трохи призабути", - резюмував Борис Донськой.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як не підхопити коронавірус під час святкування Нового року. Головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко назвав головну умову, яка допоможе знизити ризики зараження COVID-19 під час святкування Нового року. Так, він зазначив, що його найкраще зустрічати в колі найближчих і рідних людей. А що стосується родичів старшого віку, то з ними бажано на деякий час обмежити спілкування, щоб не наражати їх на небезпеку.

У МОЗ заявили, що до святкування потрібно поставитися з максимальною серйозністю, не порушуючи правил безпеки. Також експерти радять напередодні Нового року уникати скупчення людей, адже це значно підвищує ризики зараження. Наприклад, подарунки можна замовити онлайн, щоб не бігти в торговий центр і зайвий раз не ризикувати.