Вчена відсудила гроші за надто гучний голос

Представники університету під час суду стверджували, що 59-річну Плаут звільнили через її владну манеру спілкування з аспірантами

У Великій Британії через дуже гучний голос звільнили старшу наукову співробітницю Аннет Плаут, яка пропрацювала в Університеті Ексетера 29 років. Вона заявила, що втратила роботу через свою расу і стать, тому відсудила 100 тисяч фунтів стерлінгів (3,9 мільйона гривень) компенсації. Як пише The Guardian, Плаут пояснила у суді, що гучний голос – невід'ємна характеристика жінок єврейського походження із Центральної та Східної Європи. І, як ви вже зрозуміли, суд став на її бік.

“У мене голос від природи. Я не помічаю, коли говорю голосно. У Нью-Йорку чи Німеччині, де я жила та працювала, жодного разу не скаржилися на мою гучність. Тільки в Ексетері на мене тиснули, щоб я змінила свою невід'ємну характеристику. Я вважаю, що деякі старші співробітники університету та відділу кадрів завзято засуджують гучних дівчат, оскільки їхнє існування суперечить стереотипним уявленням про те, як має поводитися жінка", – заявила Плаут.

Представники університету під час суду стверджували, що 59-річну Плаут звільнили через її владну манеру спілкування з аспірантами.

Перед звільненням жінку двічі усували від роботи та забороняли спілкуватися з колегами. Через пережитий стрес Плаут приймає медикаменти. Крім того, вона почувається приниженою та ізольованою від суспільства. Аннет Плаут заявила, що хотіла б повернутися на роботу. Суд вважає це недоцільним, оскільки колеги налаштовані проти неї.

Нагадаємо, у компанії Trainual, що займається розробкою програмного забезпечення в США, запровадили специфічне кадрове рішення – усім новим працівникам, які звільняться протягом перших двох тижнів, виплачують 5 тисяч доларів. Цю політику в компанії використовують для того, щоб працювати залишилися якісні та мотивовані люди. Про це повідомляє видання Insider. На переконання генерального директора ІТ-компанії Кріса Ронзіо, така стратегія допомагає утримати талановитіших працівників, а ще формує корпоративну культуру.