Норма чи відхилення: як українці ставляться до ЛГБТ — відео
Кореспондентка порталу «Коментарі» довідалася, як наші співвітчизники ставляться до гомосексуальних стосунків
Одностатеві шлюби і взагалі стосунки вже багато років є досить дискусійним питанням у багатьох країнах. Україна — не виняток, хоча проявів толерантності до ЛГБТ-спільноти останнім часом явно побільшало. Кореспондентка порталу "Коментарі" Марія Рада поцікавилася у киян, як вони ставляться до гомосексуалів.
Проаналізувавши більше десятка розмов з українцями, можна зробити передчасний висновок про те, що в нашій країні практично відсутня гомофобія. Дуже багато респондентів відзначили, що одностатеві відносини мають право на існування, а легалізація одностатевих шлюбів в Україні допоможе представникам ЛГБТ-спільноти відчути себе спокійніше, вільніше і щасливіше.
Також частина людей підтримує думку про те, що гомосексуальні партнери можуть бути такими ж хорошими батьками, як і гетеросексуальна пара, а то й кращими.
Із категоричним неприйняттям ЛГБТ-відносин наша кореспондентка зіткнулася лише тричі. Всі три інтерв'юйованих були чоловіками. Один із них впевнений, що гомосексуальність веде до вимирання людства, другий — називає її психічною хворобою, а третій — вважає ЛГБТ трендом.
При цьому на запитання кореспондентки про те, чому чоловіки часто більш схильні до розуміння лесбіянок, а не геїв, один із респондентів видав вельми цікаве припущення:
Більшість опитаних кажуть, що нейтрально ставляться до одностатевих зв'язків, бо у всіх повинна бути можливість зробити свій вибір.
Однак навіть у тих, хто, здавалося б, спокійно або навіть практично позитивно відгукується про ЛГБТ, можна помітити легкий відтінок гомофобії. У декого помітно вельми зневажливий тон під час розмови на цю тему, а хтось не забуває відзначити, що залишається толерантним рівно до того моменту, поки представники його ж статі не спробують проявити до нього уваги.
Якщо розділяти гендерно, то більш позитивно до гомосексуалів ставляться представниці жіночої статі. Є і чоловіки, які не мають нічого проти ЛГБТ, проте все ж саме серед них найбільше противників таких стосунків. При цьому дехто із чоловіків-респондентів, говорячи про гомосексуальність, не обходиться без вельми сексистських висловлювань відносно жінок.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що не так давно ще одна з країн Євросоюзу вирішила узаконити одностатеві партнерства. Права жителів якої держави хочуть розширити, читайте в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, що ЛГБТ-українці отримали дозвіл на участь в одній із раніше заборонених для них медичних процедур. Подробиці — в нашій публікації.