ЗСУ роблять свою роботу: що сталося з цінами на нафту після перебоїв із постачаннями з РФ

Нафта відреагувала на перебої з постачання нафти з РФ через атаки дронів

Ціни на нафту в понеділок вагалися у вузькому діапазоні, адже занепокоєння щодо зростання видобутку та впливу американських тарифів на попит нівелювали перебої з постачаннями, спричинені інтенсивними російсько-українськими авіаударами. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє агентство "Reuters".

У матеріалі йдеться про те, що Brent впала в ціні на 30 центів, або 0,44%, до $67,18 за барель, тоді як американська WTI знизилася на 28 центів, або 0,44%, до $63,73 за барель. Торги очікуються малорухливими через банківське свято у США.

Президент України Володимир Зеленський раніше пообіцяв відповісти новими ударами по території Росії після атаки дронів на енергетичні об'єкти у північних та південних регіонах України. Обидві країни останніми тижнями посилили авіаудари, націлені на енергетичну інфраструктуру, що призвело до перебоїв у російському експорті нафти.

Ринки залишаються стурбовані потоками російської нафти: щотижневі відвантаження з портів країни впали до чотиритижневого мінімуму - 2,72 млн. барелів на день, за даними трекерів, на які послалися аналітики ANZ.

Втім, трейдери повідомили, що експорт російської нафти до Індії у вересні навіть подвоїться, і це незважаючи на вторинні санкції США проти Нью-Делі за покупку нафти у Москви.

"Зустріч Моді з Путіним у Китаї буде під пильним наглядом, особливо на тлі тиску з боку США", - заявив Майкл МакКарті, CEO Moomoo Australia, маючи на увазі участь лідерів Індії та Росії у саміті ШОС у Китаї.

Тиждень розпочався з публікації даних з виробництва та експорту з Китаю, Японії та Південної Кореї – найбільших імпортерів нафти у світі.

Активність заводів у Китаї несподівано зросла у серпні, тоді як в інших азіатських країнах ослабла, оскільки компанії почали зазнавати тиску американських тарифів, йдеться у приватних опитуваннях. Це погіршило перспективи тендітного відновлення регіону.

Brent та WTI зафіксували перше зниження за чотири місяці в серпні - більш ніж на 6% через занепокоєння щодо пропозиції з боку ОПЕК.

Інвестори уважно стежать за зустріччю 7 вересня між країнами ОПЕК та їхніми союзниками, щоб отримати нові меседжі про постачання.

Читайте також на порталі "Коментарі" - НПЗ РФ у вогні: що тепер сталося з цінами на російську нафту.