Захід поставив на перемогу: що означає ленд-ліз для України – чи наблизить це кінець війни
США ще раз дали зрозуміти, що з Україною до перемоги
Президент США Джо Байден у понеділок, 9 травня, увечері за київським часом, підписав федеральний закон про "ленд-ліз" для України. Також він закликав Конгрес якнайшвидше схвалити виділення Україні 33 мільярди доларів допомоги. Що можна сказати про американську підтримку України у протистоянні з Росією? Чому всі спроби Байдена утихомирити Путіна завершилися фіаско? Чи можуть США ще більше натиснути на РФ, змусивши якнайшвидше забратися з української землі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
США розглядають усі варіанти розвитку подій – як щодо швидкої перемоги України, так і затяжної війни, в якій готові нас підтримувати
Політолог-американіст Владислав Фарапонов показовим називає той факт, що підтримка України з боку США є двопартійною, двопалатною та пріоритетною для американської зовнішньої політики саме зараз. Про це, за його словами, говорить і щодо швидке прийняття в обох палатах Конгресу та подальше підписання президентом законопроекту про ленд-ліз. Крім того, адміністрація Байдена запросила у Конгресу істотну суму допомоги Україні (33 млрд). І є висока ймовірність, що це рішення буде підтримане.
За словами політолога, попередні спроби Байдена утихомирити Путіна завершилися фіаско, бо будь-яка демократична країна та її керівництво виходять зі своєї системи цінностей та своєї парадигми тих чи інших питань. І проектують свої дії на візаві. Але у випадку з авторитарними режимами (як у РФ) це не спрацьовує. Тому що таким режимам байдуже, що про них думають їхні виборці.
Значне ослаблення Москви лише сприяє зростанню могутності Китаю на євроазіатському просторі, насамперед у Центральній Азії
На думку директора Київського інституту мирних досліджень, професора, політексперта Андрія Мішина, американська підтримка України у протистоянні з Росією має скоріше класичний характер "розумного егоїзму", ніж "інтернаціональної допомоги" або "військового братства".
Парадоксально, але значне ослаблення Москви лише сприяє зростанню могутності Китаю на євроазіатському просторі, насамперед у Центральній Азії, пояснює Андрій Мішин. А ось посилення КНР, наголошує він, є "прямою загрозою національній безпеці США".
Експерт вважає, що Байден із самого початку не намагався "утихомирити Путіна", вважаючи загрози кремлівського лідера "покарати Україну" – блефом.
Кремль зараз боїться одного: США можуть в односторонньому порядку заблокувати все
Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, пояснює:
Окрема тема, за словами експерта, становить 33 млрд. фінансової підтримки. Це дуже важливо для нашої країни, для підтримки макроекрономічної стабільності та адаптації економіки до умов війни (зайнятість, соціальний захист громадян, робота критичної інфраструктури, критичні закупівлі та імпорт), пояснює Петро Бурковський.
Щодо санкцій, то, на думку аналітика, у запасі США ще має справжню "ядерну кнопку".
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Пентагоні вважають, що Москва готується провести нову анексію в Україні.