Загроза зростає: США перекидають до Британії півсотні носіїв ядерних бомб F-35
Реактивні літаки призначені для проведення тактичних ядерних бомбардувань та здатні виконувати місії повітря-повітря та збирати розвідувальні дані
США ухвалили рішення до кінця цього року перекинути на базу Лейкенхіт у британському Саффолку дві ескадрильї винищувачів п'ятого покоління F-35. Йдеться про 54 літаки, здатні нести тактичну ядерну зброю. Як передає портал "Коментарі", про це повідомляє The Telegraph.
Міністерство оборони відмовилося коментувати, чи були розміщені американські ядерні боєголовки в Британії.
Як зазначається, реактивні літаки призначені для проведення тактичних ядерних бомбардувань та здатні виконувати місії повітря-повітря та збирати розвідувальні дані. Напередодні в офіційних документах йшлося про те, що ядерна зброя США може повернутися на британську землю.
Згідно з документами, Конгрес США отримав бюджетний запит Військово-повітряних сил на 50 млн доларів для будівництва "гарантійного гуртожитку" на американській авіабазі. Термін "гарантія" використовується у військовій мові США для позначення об'єктів, пов'язаних з ядерною зброєю.
ЗМІ зазначає, що у Великій Британії зберігалося 110 ядерних бомб США до 2008 року. Коли рівень загрози війни знизився до граничного рівня, було ухвалено рішення вивезти їх звідти. Нині напруга знову наростає.
Потенційне повернення ядерної зброї США на територію Великої Британії експерти назвали доказом того, що Захід вступив у нову холодну війну.
Читайте також на порталі "Коментарі" - президент Володимир Зеленський анонсував "потужний вересень для України". За його словами, слід очікувати нових оборонних пакетів для ЗСУ, нових переговорів про гарантії безпеки для нашої країни, санкції проти РФ, про наближення справедливого світу. Експерти прокоментували виданню "Коментарі" ці заяви, а також розповіли про вересневі очікування.