Заблоковані телеканали: звідки Тарас Козак отримав гроші на їх придбання

Угоди на придбання двох із нині заблокованих каналів Козак оформлював у Білорусі

Номінальний власник заблокованих рішенням РНБО телеканалів "Україна 112", "Zik" та "NewsOne" Тарас Козак отримав гроші на їх придбання від своєї цивільної дружини. Таку інформацію повідомляють представники Центру протидії корупції, які детально вивчили фінансовий стан та банківські операції депутата, пише "Українська правда".

Спеціалісти ЦПК зазначають, що за роки свого депутатства (до ВРУ вперше потрапив від "Опозиційного блоку" у 2014 році — ред.) Тарас Козак значно наростив власний капітал. Так, із 2013 до 2019 року дивіденди, зазначені у декларації нардепа, зросли аж у 2893 рази. За 2019 рік їхня сума сягнула понад 237 млн гривень. Варто зазначити, що при цьому депутатська заробітна плата суттєвих змін не зазнала.

Зрозуміло, що кошти надходять з інших джерел, а саме від фірми Turul Investments Limited. Вона зареєстрована на Кіпрі, і нібито займається холдингом бізнес-інвестицій. Насправді ж, як з’ясували викривачі корупційних дій, через фірму ще кілька років тому активно переправляли значні кошти між різноманітними офшорними організаціями. Одна із них, між іншим, пов’язана із контрабандою вугілля з ОРДЛО.

Цікавий факт: як з’ясували представники ЦПК, багато років поспіль Turul Investments Limited була винятково збитковою та існувала лише завдяки величезним кредитам.

Тож звідки Тарас Козак узяв гроші на придбання одразу трьох телеканалів? Teteos Global Limited знаходиться у власності цивільної дружини нардепа Наталії Лавренюк. Слід зазначити, що Лавренюк є близькою подругою дружини Віктора Медведчука телеведучої Оксани Марченко. Компанію Teteos пов’язують із незаконними нафтовими операціями на території Росії. Саме на офшорні кредити, видані цією організацією, вірніше власне дружиною, Козак і придбав нині заблоковані телеканали.

Скільки було витрачено? У 2018 році телеканал "NewsOne" обійшовся нардепу в 41 063 799 гривень. За три місяці Козак купує "Україна 112" — на загальну суму 72 871 460 гривень. Ціна телеканалу "ZiK" точно невідома, але приблизна оцінка цього медіа становила 15-20 млн доларів.

Цікаво, що фінансові операції щодо купівлі телеканалів Тарас Козак здійснював через білоруські банки. Ймовірно, це не так і дивно — наразі більша частина його збережень знаходиться саме у Білорусі, а не в Україні.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що в Україні може з’явитися один новий канал замість трьох заблокованих.

Також на порталі можна дізнатися, як в Міністерстві юстиції прокоментували ймовірне закриття телеканалу "Інтер".