Яка країна зустрічає Новий рік найперша: хто святкує останнім

Новий рік починається на Кірибаті, а завершується на безлюдних островах через 26 годин.

Уявіть, що Новий рік мандрує планетою, ніби хвиля, яка огортає країни одна за одною. Ця хвиля стартує в одному з найвіддаленіших куточків Землі — на острові Кіритіматі (Острів Різдва), що входить до складу Кірибаті, і завершується на незаселених островах Бейкер і Гауленд.

Кірибаті: перша країна, яка зустрічає Новий рік

Щороку саме жителі Кірибаті першими вітають прихід Нового року. Особливе місце тут займає острів Кіритіматі, який розташований у часовому поясі UTC+14. Це означає, що коли в Україні проб’є 12 година ночі, на Острові Різдва вже буде полудень 1 січня.

Цікаво, що до 1994 року Кірибаті не могла похвалитися таким привілеєм. Але тоді кандидат у президенти Тебуроро Тіто пообіцяв, що країна стане першою у світі, хто святкуватиме Новий рік. Після його обрання це стало реальністю завдяки змінам часових поясів.

Після Кірибаті естафета святкувань переходить до островів Тонга, Самоа та Токелау, а згодом накриває Нову Зеландію, Австралію, Японію та Південну Корею. Кожна з цих країн додає свій колорит до зустрічі Нового року. Наприклад, у Новій Зеландії святкування часто починається з масштабних феєрверків над бухтою Веллінгтона, тоді як у Японії — з ритуальних дзвонів у храмах.

Україна ж зустрічає Новий рік через 12 годин після перших святкувань у Кірибаті. Через годину після України Новий рік настає у більшості країн Європи, зокрема Польщі, Франції та Німеччині. У Великій Британії та Португалії різниця часу з Україною становить дві години. У США Новий рік настає через сім годин після України у Нью-Йорку, а ще через три у Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.

Ніуе: остання країна, яка зустрічає Новий рік

Коли святкова атмосфера вже залишить більшість куточків світу, Новий рік тільки розпочнеться в острівній країні Ніуе в Тихому океані, яка перебуває в часовому поясі UTC–11. За київським часом це станеться 1 січня о 13:00.

Останніми 2024 рік покине острови Бейкер і Гауленд, які підпадають під часовий пояс UTC–12. Хоча ці території безлюдні, саме вони закінчують рік. Унікальне розташування островів у різних часових поясах дарує світу дивовижне явище — 26-годинну хвилю святкувань.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як правильно писати "новий рік" та чому не можна вітати з "наступаючим".

Також "Коментарі" писали про 5 країн, які не святкують Новий рік.