Головна Новини Суспільство події Як змінилося ставлення українців до УРСР: опитування
commentss НОВИНИ Всі новини

Як змінилося ставлення українців до УРСР: опитування

Заступник директора КМІС Антон Грушецький вважає, що перегляд історичних трактувань минулого України є важливим, оскільки дозволяє нарешті відкинути фальсифіковані наративи

21 серпня 2024, 11:32
Поділіться публікацією:

2024 року більшість українців (54%) вважають, що Україна за часів СРСР була позбавлена державності. Водночас до 26% знизилася частка тих, хто вважає, що Україна мала певну державність. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування КМІС.

Як змінилося ставлення українців до УРСР: опитування

Ставлення українців до УРСР. Фото: із відкритих джерел

Соціологи зазначають, що у 2013 році думки українців з цього питання ділилися практично порівну – 40% вважали, що Україна все-таки мала певну державність, 36% дотримувались погляду, що Україна була позбавлена державності, решта не змогли однозначно визначитися.

Як пояснив заступник директора КМІС Антон Грушецький, процеси декомунізації та деколонізації стосуються не лише зміни публічних символів (наприклад, назв населених пунктів чи вулиць), а також самої свідомості громадян.

"Перегляд історичних трактувань минулого України важливий, оскільки дозволяє нарешті відкинути фальсифіковані наративи, які нав'язувалися українцям упродовж багатьох поколінь, та знайти зрештою справжню історію України", — сказав він.

На його думку, опитування показує позитивні зміни у поглядах українців, проте до консенсусу шлях ще далекий.

"Якщо говорити про питання державності України за часів СРСР, не в останню чергу відсутність консенсусу серед громадян є наслідком відсутності консенсусу як серед професійних істориків, так і серед політичних еліт України. Очевидно, українському суспільству та державним інститутам ще потрібно виробити об'єктивний, справедливий" та консенсусний погляд на історію України періоду СРСР”, – додав соціолог.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування протягом 16-22 травня 2024 року. До вибірки не включалися мешканці територій, які тимчасово не контролюються владою України.

Варто зазначити, що Українська радянська соціалістична республіка (УССР) формально була окремою республікою у складі СРСР, яка навіть у 1945 році стала однією з держав-співзасновниць ООН. Для деяких це є підставою вважати, що Україна мала певну державність. Крім того, очевидною була підпорядкованість московському центру у всіх важливих питаннях.

Читайте також на порталі "Коментарі" — українці в Німеччині відповіли, чи почуваються безпечно: опитування.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини