Як змінилися думки українців за час війни: КМІС звернув увагу на важливий нюанс

Порівняно з груднем 2024 року з 53% до 61% побільшало тих, хто говорить про єдність нації

В Україні побільшало тих, хто вважає, що українці долають протиріччя та йдуть шляхом до згуртованої нації. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування КМІС.

Порівняно з груднем 2024 року з 53% до 61% побільшало тих, хто говорить про єдність нації.

В основному це відбувалося за рахунок зниження частки тих, хто мав невизначені погляди (з 14% у грудні 2024 року до 7% зараз).

Водночас третина населення (33% зараз і рівно стільки ж було у грудні 2024 року) вважають, що внутрішні суперечності поглиблюються і українці йдуть до розколу.

Соціологи Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) провели власне опитування серед 1011 респондентів протягом 15 травня – 3 червня 2025 року.

Читайте також на порталі "Коментарі" - майже половина українців бачать Україну зі зруйнованою економікою за 10 років. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в аналізі опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

"Було логічно очікувати, що після "жорсткої посадки" від Трампа (послаблення підтримки і зміни риторики США щодо РФ) відбудеться певний морально-психологічний спад в українців. Але навіть за таких умов наші опитування показують, що все одно абсолютна більшість українців — проти варіантів завершення війни на умовах, які виглядають як капітуляція", — розповів виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

За його словами, нове соціологічне дослідження показало, що відчуття єднання серед українців дещо посилилося. Близько 60% опитаних вважають, що "Україна рухається скоріше до єднання, ніж до розколу".