Як українці ставляться до ідеї уряду національної єдності: кого хотіли б бачити прем'єром
37% українців позитивно ставляться до створення уряду національної єдності
Понад третина наших співвітчизників позитивно ставиться до ідеї опозиційних фракцій у Верховній Раді про створення уряду національної єдності за прикладом того, що був створений в Ізраїлі. При цьому три чверті вагаються з тим, щоб назвати кандидатів у прем'єри. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування КМІС.
Соціологи зазначають, 37% українців позитивно ставляться до створення уряду національної єдності, 38% – нейтрально, а 19% – негативно. Інші 7% не визначилися зі своєю думкою.
Також респондентам у відкритому форматі ставилося питання, кого вони хотіли б бачити на чолі такого уряду. Більшості респондентів, а саме 76%, важко відповісти на запитання.
Респонденти, які змогли відповісти на запитання, найчастіше називали прізвище п'ятого президента Петра Порошенка. Серед тих, хто зумів відповісти на це питання, 25,5% підтримують кандидатуру Порошенка як нового прем'єра. 13,8% вбачають на такій посаді головкому ЗСУ Валерія Залужного. Ще 9,2% припускають, що новим прем'єром могла б стати Юлія Тимошенко. Чинного прем'єра Дениса Шиигаля на посаді прем'єра хочуть бачити лише 4,9%.
Читайте також на порталі "Коментарі" - опитування демонструють, що в українців знизилася довіра до Верховної Ради, уряду (істотно) та президента (менш кардинально). При цьому надзвичайно високий рівень довіри до ЗСУ та головного Залужного. До топ-трійки політичних лідерів входять глава держави Володимир Зеленський (77% респондентів довіряють, а 22% – ні), шоумен, телеведучий та волонтер Сергій Притула (69% проти 25%) та мер Києва Віталій Кличко (52% проти 43%) . Результати ще одного дослідження демонструють, що українці хочуть бачити президентом професійного політика та економіста, а не воєнного. Про що говорять такі переваги? Як вони можуть змінитись у 2024 році? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.