Як реагувати на порушення карантину - поради психологів

Варто спокійно ставитися до людей, які відмовляються одягати маску

Під час пандемії хочеться бути максимально захищеним. Але що робити, якщо в громадському місці людина біля вас відверто заявляє, що не одягатиме маски? Лаятися, битися, сваритися? Як показує практика - це найулюбленіший український спосіб боротьби з порушниками. Але так ви зіпсуєте настрій і собі, і оточенню.

Телевізійна служба новин запитала експертів, як знайти підхід до людей, які не хочуть дотримуватися карантинних норм.

Психолог та конфліктолог Ігор Гусєв розповідає, що зараз важкий період для всіх. Реагує кожна людина по-своєму: депресує, стає агресивною чи ігнорує дійсність. Це варто враховувати, якщо ви захочете обуритися на порушника.

Ігор Гусєв радить не сперечатися з людиною. Можна ввічливо попросити одягнути маску. Якщо ви бачите, що людина поводить себе агресивно - краще промовчати.

Інший експерт Анна Валенса радить показати людині жестом, щоб та одягла захист. Якщо ви говоритимете, через маску вас не почують, а якщо підвищите голос - подумають, що ви кричите.

Також, якщо людина відмовляється носити маску, можна звернутися до правоохоронців, або до інших уповноважених осіб. Спочатку вони попросять одягнути маску особу. Якщо та не виконає прохання, її просто оштрафують.

Нагадаємо, що протокол за відсутність маски вже отримали 8 600 українців.

Сайт “Коментарі” повідомляє, що маски необхідно носити в громадських місцях. Які саме локації вважаються громадськими, читайте в нашому матеріалі.

Рекомендуємо переглянути смішні фото, які показують, на що люди готові, щоб не носити маски.