Цього тижня Україна вперше відзначала головне свято країни – День Незалежності в умовах, коли триває повномасштабне вторгнення країни-агресора
Головні підсумки тижня, що минає, для України. Що найважливіше відбулося на фронтах, політиці, економіці, на дипломатичному фронті? Які можуть бути наслідки? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Один із головних підсумків минулого тижня – виділення Україні рекордного пакету американської допомоги
Політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications, офіцер Першої окремої бригади спецпризначення ім. Івана Богуна – Тарас Березовець вважає одним з головних підсумків тижня, що минає – виділення Україні рекордного пакету американської допомоги (2,98 млрд доларів), до якого увійдуть, як передбачається, нові зразки озброєння.
"Крім того, – продовжує він, – стало відомо про навчання українських пілотів американськими фахівцями на літаках F-15, F-16, F-18. А також – можлива передача Україні старих, але ефективних реліктів холодної війни – "бородавочників" (американський одномісний дворуховий штурмовик)".
На думку експерта, спроба вбивства пропагандиста Дугіна завершилася вбивством його дочки. Хоч метою явно була вона.
"Метою російських спецслужб (а діяли саме вони) був топовий персонаж – Дугін. Що, за їхнім задумом, мало стати сигналом для нових "ударів відплати" українськими містами. Для того й стягували всі ці ракети та літаки до наших кордонів, зокрема на території Білорусі. Але зрештою Путін "здувся", тому що історія "не злетіла". Смерть Дугіна не розігріла російське суспільство. Мобілізаційно не спрацювала. І Путін, розуміючи, що потік добровольців та "волонтерів", які бажають воювати в Україні, вичерпується, змушений був видати указ про мобілізацію додатково понад 130 тисяч росіян до армії", – пояснює Тарас Березовець.
Він вважає за важливе, що МАГАТЕ не пішла на російські провокації в районі Запорізької АЕС. І має намір направити туди місію саме через українську територію. Не менш важливим, акцентує експерт, виведення російської авіації з Криму та переведення її до Новоросійська.
"Все це демонструє, що росіяни почали "виляти", що вони "провалюються", що розуміють чинність новітнього озброєння, яке отримує ЗСУ. А воно піде новим потоком із жовтня, коли запрацює ленд-ліз, – наголошує Тарас Березовець. - Та й зараз пішло морським шляхом, у більшій кількості. Якщо раніше його додавали оперативно, але мало, то тепер везуть не так суперечливо, але дуже багато. А росіяни, зрозуміло, що неспроможні топити американський транспорт. Їм залишається лише скреготати зубами, спостерігаючи за тим, як озброєння США для України приходить до портів Польщі та Німеччини – і незабаром опиняється на передовій".
Беззуба лють, безглуздий терор, масований ракетний обстріл, рекордна кількість повітряних тривог в українських містах саме 24 серпня – що це як не визнання нашої незалежності
Економіст, громадсько-політичний діяч Олександр Гаврутенко поділився такими думками:
"Великим, складним і невловимим часто навіть для людського розуму явищам ми звикли надавати символи, які спрощують сприйняття і дозволяють нам користуватися цими явищами в повсякденному житті, навіть не вдаючись глибоко в їхню суть. Держава – одне з таких явищ, що потребує цілого набору символів, що його характеризують. Поряд з офіційними, визначеними Конституцією, символами держави, такими як герб, гімн, прапор, особливу роль для уособлення державного суверенітету відіграють символічні дати. Цього тижня ми відзначили найважливішу для української державності символічну дату – День Незалежності. І цього року цей День, напевно, вперше з моменту проголошення нашої незалежності, повною мірою й у собі набув сили символу держави. Без військових парадів та ходів, без офіційних пафосних заходів, без концертів та салютів, які завжди потрібні були, щоб привернути увагу громадян до важливості події, – цього року День Незалежності України сприймався всіма як підтвердження факту того, що відбулося, повноцінного та незламного ні ворогом, ні часом держави".
На думку експерта, особливо символічним це визнання було з боку тих, хто завжди ставив під сумнів, прагнув і зараз за допомогою агресивної війни намагається зруйнувати нашу державність.
"Беззуба лють, безглуздий терор, масований ракетний обстріл, рекордна кількість повітряних тривог в українських містах саме 24 серпня – що це як не визнання цього символу, його значення, його сили, і всього того, що він означає й уособлює" - задається риторичним питанням Олександр Гаврутенко.
Він вважає, що другою символічною подією тижня, що минає, яка перегукується з Днем незалежності, і яка із простої безперспективної формальності перетворилася на реальну силу, за допомогою якої Україна здатна відновити суверенітет над усією нашою територією, став саміт Кримської платформи. Той самий, що пройшов 23 серпня, ще в одну важливу для нас дату – День державного прапора.
"І, якщо політичне рішення для деокупації Криму ще належить виробити на полях саміту, то події останніх тижнів на полі бою показали, що для півострова, як і всіх інших територій, в України з'являються дохідливіші та переконливіші для агресора аргументи, – зазначає експерт . – А саме – можливості та засоби, інтенсивність застосування яких, сподіваюся, надалі тільки наростатиме".
Читайте також на порталі "Коментарі" - окупанти відступили за шістьма напрямками на Луганщині.