В Україні розповіли, чим важливі священики і чому їх забронювали від призову

Уряд дозволив бронювати від призову на фронт священиків

Рішення щодо бронювання священнослужителі вважає абсолютно правильним, але запізнілим, доктор філософії Роман Соловій. За його словами, треба враховувати ту роль, яку відіграють церкви у підтриманні моральних основ суспільства, та їх соціальне служіння найбільш вразливим в умовах війни категоріям суспільства, що за багатьма напрямами компенсує слабкість держави і обмеженість її фінансових можливостей. Необхідно згадати і ту величезну роботу, яку роблять церкви, священнослужителі, богослови з адвокації української справи на міжнародній арені, майже завжди власним коштом і без залученням державних ресурсів, додав експерт.

За словами експерта, розчаровують численні зневажливі і розгнівані пости критиків цього рішення, які неприховано маніпулюють та спотворюють його суть. Частина цих заяв зумовлена загальним невіглаством у релігійних справах, державно-церковних стосунках, механізмах реалізації рішення.

При цьому Соловій не має сумніві щодо того, що ДЕСС розробить фахові і зважені критерії, які закриють можливість для шахрайства та зловживання цим рішенням псевдорелігійними організаціями.

"І останнє, я б порадив нашим секуляристам, які влаштували цілу кампанію знецінення рішення про бронювання, трішки збавити градус у висміюванні і приниженні українських церков, до яких належить більшість громадян України. А також вивчити досвід західних демократичних країн з цього приводу (у США пастори та семінаристи були законодавчо виключені з привзову ще з часів Громадянської війни, у Великобританії навіть у часи масових мобілізацій Першої світової не вдавалися до призову священнослужителів, приклади можна продовжити)", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що уряд України спростив правила бронювання для військовозобов’язаних священнослужителів та визнав релігійні організації критично важливими для функціонування країни.