В Україні офіційно заборонили трансплантацію органів загиблих військових

Цей закон стосується як військових, які загинули під час виконання службових обов'язків, так і цивільних осіб, які стали жертвами російської агресії.

9 січня Верховна Рада прийняла законопроєкт, який забороняє вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації у загиблих військовослужбовців та в осіб, котрі загинули внаслідок російської агресії проти України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкт №9558 підтримали 254 народні обранці. Як пояснили автори законопроєкту, в Україні вже існує обмеження на вилучення органів у загиблих під час бойових дій, однак це стосується лише Донецької та Луганської областей.

Цей закон стосується як військових, які загинули під час виконання службових обов'язків, так і цивільних осіб, які стали жертвами російської агресії.

Законопроєкт має на меті удосконалення та гармонізацію законодавства в галузі трансплантації та забезпечення надання медичної допомоги з використанням трансплантованих органів. Також закон забороняє трансплантацію органів від осіб, які померли внаслідок примусового застосування заходів правоохоронними або силовими структурами.

Зокрема, законопроєкт передбачає такі нововведення:

· введення статусу "екстреності" трансплантації для термінової потреби пацієнтів;

· запровадження принципу "доміно" в трансплантації, що дозволить виконувати складні операції, як-от пересадка органів від одного пацієнта до іншого;

· створення Національного трансплантологічного комітету при МОЗ для оцінки негативних реакцій після трансплантацій;

· надання неповнолітнім права бути донорами гемопоетичних стовбурових клітин для своїх батьків;

· уточнення умов автоматичного пошуку донорів і реципієнтів через Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів і тканин.

Раніше портал "Коментарі" писав, що президент України Володимир Зеленський не підписав закон про заборону мобілізації для обмежено придатних до 25 років.