В Україні цього року почнуть відключати 3G: яка причина
Також у 2024 році в Україні стартував пілотний проєкт з використання 5G-зв'язку.
Українські мобільні оператори планують почати поступове вимкнення 3G-мереж вже цього року, щоб звільнити частоти для 4G. Це дозволить забезпечити кращу якість мобільного інтернету.
Як повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій (НКЕК), мобільні оператори докладуть зусиль, щоб мінімізувати незручності для абонентів під час переходу.
"Оператори будуть максимально інформувати своїх клієнтів про відключення 3G у їхньому регіоні. Крім того, вони запропонують вигідні умови для переходу на нові стандарти зв’язку," – йдеться у заяві НКЕК.
Якщо ваш смартфон підтримує 4G, жодних дій від вас не вимагатиметься. У разі, якщо пристрій не сумісний із 4G/LTE, може знадобитися його заміна на сучасніший.
Варто зазначити, що відключення 3G не вплине на здійснення дзвінків, надсилання SMS чи використання інших базових послуг. Однак, щоб продовжувати користуватися швидкісним інтернетом, слід перейти на 4G заздалегідь.
Як налаштувати 4G
Для Android:
- Відкрийте "Налаштування".
- Перейдіть у розділ "З’єднання" або "Мережі".
- Оберіть пункт "Мобільні мережі".
- Знайдіть налаштування "Тип мережі" або "Режим мережі".
- Встановіть режим 4G або LTE.
Для iOS:
- Відкрийте "Налаштування".
- Перейдіть у розділ "Стільникові дані".
- Активуйте "Стільникові дані", після чого пристрій автоматично підключиться до доступної мережі.
Рекомендується перевірити сумісність пристрою з 4G заздалегідь, щоб уникнути можливих незручностей.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що в Україні пришвидшать темпи розбудови мережі 4G зв’язку. Депутати Верховної Ради сьогодні, 17 лютого, прийняли зміни у частині виділення землі під будівництво базових станцій, які потрібні для роботи мережі 4G. Мова іде про законопроєкт № 5811, за який проголосували 308 народних обранців.
На думку експертів, новий законопроєкт пришвидшить цей процес в Україні удвічі. Тобто, оператори зможуть вдвічі швидше покрити села з 4G, а українці — отримати якісний мобільний зв'язок. Раніше, щоб отримати земельну ділянку для базової станції та зібрати всі дозволи на будівництво, оператори очікували до року. Тепер час одержання дозвільних документів скоротили у два рази.