Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
За підсумками переговорів із главою КНР Сі Цзіньпіном президент Росії Путін не отримав того результату, на який розраховував, запрошувала лідера Китаю до Москви. Пекін все ще обережно ставиться до більш щільної співпраці з Росією, тому Сі Цзіньпін не дав жодних гарантій Путіну, що така співпраця можлива найближчим часом. Як передає "Коментарі", таку думку у своєму оновленому звіті озвучили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Сі Цзіньпін та Путін. Фото: із відкритих джерел
У спільній заяві КНР і РФ "про поглиблення всебічного партнерства і стратегічного співробітництва, вступ до нової ери", яку підписали Путін і Сі 21 березня, викладаються різні двосторонні наміри і підтверджується відданість країн до державного суверенітету та територіальної цілісності один одного, серед інших .
Однак зобов'язання, взяті на себе Сі та Путіним, були помітно однобокими, що вказує на те, що лідер КНР погоджується на більш стриманий варіант російсько-китайських відносин, ніж, ймовірно, бажає Путін, продовжують вважати аналітики ISW.
Сі похвалив Путіна, підтвердив відданість Китаю Росії в Раді Безпеки ООН і посилив позицію КНР щодо "політичного врегулювання" війни в Україні, при цьому він не пішов далі за такі заяви.
Голова КНР також не сигналізував про намір надати підтримку війні РФ проти України, окрім розпливчастих дипломатичних запевнень, що, ймовірно, є кроком назад порівняно з тим, що Путін сподівався досягти переговорів, йдеться в публікації.
В ISW пишуть, що Путіну, ймовірно, не вдалося заручитися саме тим партнерством, якого він потребує, і якого бажає. А Сі, швидше за все, залишить Москву, заручившись "більш односторонніми гарантіями", ніж припускав Путін.
При цьому глава Кремля заявив про те, що у РФ та Китаю відбувся "дуже змістовний та відвертий обмін думками" про перспективи подальшого розвитку російсько-китайських відносин.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Сі Цзіньпін розкрив карти: чому Китай вирішив підіграти Росію – чим це загрожує Україні.
Новини