Україна відзначає 32-у річницю Незалежності: головні висновки

Україна та українці за останні півтора роки стали обличчям демократичного світу

У четвер, 24 серпня, Україна зустрічає 32-ту річницю Незалежності. Зустрічаємо, як зазначив президент Володимир Зеленський, у боротьбі за право бути вільними. Які основні висновки можна зробити після тих років, що ми вже є незалежними? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Держава Україна точно відбулася і це визнає весь світ

Народний депутат України IX скликання від партії "Голос", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк розмірковує так:

"Мабуть, головний висновок за ці 32 роки полягає в тому, що ми за цей час стали не лише юридично незалежними, а й насамперед – ідеологічно, ментально. Держава Україна точно відбулася. І це визнає весь світ".

За словами експерта, незважаючи на те, що це відбувається за таких страшних обставин (широкомасштабна російська агресія), Україна та українці за останні півтора роки стали обличчям демократичного світу. Не лише європейського. Усієї планети, уточнює Ярослав Железняк.

"Ми входимо до 33-го року незалежності, відбувшись як держава, як нація, – підкреслює нардеп. – Упевнений, що з кожним роком ми все більше ставитимемося до Дня Незалежності як до головного свята".

Війна, незважаючи на весь її трагізм, сприяє зміцненню та цементуванню української держави

Експерт Українського інституту політики Микола Спіридонов основним досягненням України вважає те, що ми вже твердо стоїмо на правильних рейках – рухаємось до ЄС та НАТО. Можливо, повільніше, ніж комусь хотілося б. Проте предметні переговори з цими структурами вже йдуть, зазначає він.

"Війна, незважаючи на весь її трагізм, сприяє зміцненню та цементуванню української держави. І так уже неодноразово бувало у світовій історії, що саме військові конфлікти, зіткнення, призводили до створення або посилення централізованих держав", – зазначає Микола Спіридонов.

Також, на його думку, варто наголосити на успіхах українського спорту – особливо боксу, шахів, в окремих моментах – футболу. Спорт багато в чому став візитівкою нашої країни, вважає експерт.

"Якщо говорити про помилки, багато таких було здійснено не лише в недооцінці агресивності Росії, а й в економіці. У першій половині 90-х, на світанку незалежності, Україна зіткнулася з гіперінфляцією. Це є наслідок економічних помилок. Ми явно не ідеально підготувалися до фінансової кризи 2008 року, що створило передумови приходу до влади Януковича - однієї з наших головних помилок за роки незалежності. Він загальмував наш рух до ЄС, що призвело до Євромайдану та подальших подій. Другий президент України Леонід Кучма вважає помилкою відмову від ядерної зброї її попередником Леонідом Кравчуком. Але не факт, що у конфігурації, що склалася на початку 90-х, у нас був інший вихід", – констатує Микола Спіридонов.

Читайте також на порталі "Коментарі" – у Криму в районі Тарханкута відбувся бій: у ГУР розкрили подробиці.