Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Адміністрація Дональда Трампа може піти на жорсткіші санкції проти Росії, однак ключову роль у цьому відіграють переговори зі стороною Китаю. Таку думку в ефірі телеканалу Еспресо озвучив політичний експерт Вадим Денисенко.
Дональд Трамп. Фото: СNN
За його словами, на сьогодні не варто очікувати миттєвої реакції від Трампа або його оточення щодо посилення санкційного тиску на Кремль. Утім, Денисенко переконаний: ситуація може кардинально змінитися протягом найближчих одного-двох місяців. І основною умовою стане досягнення більш-менш чітких та реалістичних домовленостей між США та КНР.
Ще одним чинником, який може вплинути на рішення Трампа, є ставлення американських виборців до його зовнішньополітичної поведінки. Експерт вважає, що падіння рейтингів Республіканської партії та особисто Трампа значною мірою пов’язане не стільки з позицією щодо України, скільки з надмірно м’якою і навіть лояльною політикою щодо Путіна. Цей фактор, за словами Денисенка, залишається критичним у майбутніх рішеннях республіканської адміністрації.
Хоча Трамп наразі не демонструє рішучості, логіка геополітичного процесу підштовхуватиме його до жорсткіших дій щодо Росії. Особливо якщо стратегічні партнери США посилюватимуть тиск на Москву, а всередині країни посилиться запит на тверду зовнішню політику.
Портал "Коментарі" писав, що Європейський Союз готується до впровадження 18-го пакета санкцій проти РФ, і цього разу серед найпотужніших заходів — зниження граничної ціни на російську нафту. Такий крок може стати серйозним економічним ударом для Москви. Крім того, ЄС може повністю заборонити відновлення чи використання російських газогонів "Північний потік-1" і "Північний потік-2", заявив голова Центру спільних дій Олег Рибачук.
Новини