Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Насправді Україна ніколи не мала своєї ядерної зброї, вона завжди належала Російській Федерації. Про це у своєму мікроблозі X заявив американський дипломат, спеціальний представник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Річард Гренелл.
Будапештський меморандум. Фото: з відкритих джерел
Варто зазначити, що 5 грудня 1994 року в Будапешті між Україною, Росією, Сполученими Штатами Америки та Великобританією було підписано меморандум щодо її гарантій безпеки після відмови від ядерної зброї.
Після здобуття незалежності 1991 року Україна володіла третім за величиною ядерним арсеналом у світі. В обмін на гарантовану безпеку офіційний Київ дав добро на те, щоб передати своє ядерне озброєння Росії та приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Так, підписавшись під певними документами, всі сторони зобов'язалися поважати територіальну цілісність та політичну незалежність України, а також утримуватись від економічного тиску чи агресії. Крім того, у разі нападу всі країни-підписанти гарантували вживати заходів щодо забезпечення безпеки України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — президент США Дональд Трамп припустив, що Москва "тягне час" і намагається відстрочити досягнення повного перемир'я з Україною. Водночас, голова Білого дому ще не втратив віри в те, що путінський режим хоче, щоб війна в Україні закінчилася. Про це пише рейтингове видання Politico.
Також видання "Коментарі" повідомляло – домовленості за підсумками переговорів України та Росії в Ер-Ріяді не мають якихось чітких засад, що залишає простір для багатьох розбіжностей між сторонами, які брали участь у переговорах. У результаті стає неясно, як очікується ефективного виконання угоди, коли немає чітких алгоритмів її виконання. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Новини