У США зробили нову заяву про зернову угоду: Блінкен звинуватив Росію у брехні

Ентоні Блінкен заявив, що США хочуть бачити їжу на світових ринках

Весь цивілізований світ зацікавлений у тому, щоб ринок був продовольством, а ціни на нього були низькими. Тому важливо відновити зернову угоду якнайшвидше. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву зробив держсекретар США Ентоні Блінкен, пише "Укрінформ".

"Ми хочемо бачити цю їжу на світових ринках. Ми хочемо, щоб усі виграли від нижчих цін", - заявив Ентоні Блінкен.

На тлі цього держсекретар США знову наголосив, що Америка розглядає всі можливості, щоб максимізувати експорт українського зерна, в тому числі і через наземні, річкові та частково морські шляхи. Однак "буде дуже важко компенсувати" втрати від припинення "зернової угоди".

Він також додав, що заяви Росії про санкції США, які нібито заважали експорту її власної продукції – неправда.

"Санкції, запроваджені нами та іншими проти Росії за її агресію в Україні, з першого дня виключали її (російські - ред.) харчові продукти. І це стосується не лише продуктів, але й засобів їхньої доставки та страхування",- зауважив Блінкен.

Читайте також на порталі "Коментарі" - турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган, нарешті, зумів провести телефонні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним – через два тижні після виходу росіян із зернової угоди та терору українських портів та зерносховищ, який розпочався згодом. Політики домовилися про очну зустріч. При цьому Путін висловив готовність повернутись до зернової угоди, але лише тоді, коли всі російські вимоги будуть виконані. Тим часом про нові військові злочини Росії – цілеспрямоване знищення портової інфраструктури та технічних об'єктів, які зберігали українське зерно, говорять уже не лише представники Офісу президента України (наголошуючи на недостатньо жорсткій реакції світу), а й – румунське керівництво. Український президент Володимир Зеленський закликає світ не звикати до російського терору, наголошуючи на тому, що Москва веде битву за глобальну катастрофу, за руйнування світового продовольчого ринку. Чому досі немає адекватної реакції зі сторони світової спільноти на черговий етап ескалації з боку РФ? Як ситуація із зерновою угодою та взагалі у Чорному морі може розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.