У Нацбанку новий голова: про що говорить нове призначення – чи зміниться тепер політика НБУ
Новий глава може ініціювати серію кадрових змін в НБУ
У п'ятницю, 7 жовтня, Верховна Рада призначила новим головою Нацбанку України екс-главу Ощадбанку Андрія Пишного. Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що кандидатуру Пишного підтримали 290 парламентаріїв, а також навів основні тези із виступу нового керівника головного фінансового регулятора країни. Як оцінюєте призначення та заяви Пишного? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
З початку широкомасштабної російської агресії НБУ все робив правильно, важливо продовжувати так само
Коментуючи це призначення, інвестиційний банкір Сергій Фурса зазначив:
За словами експерта, основне завдання Нацбанку під час війни – утримання макрофінансової стабільності.
Нацбанк продовжить демонструвати незалежну політику – відповідну до тих вимог, які пред'являють наші кредитори
Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін наголошує, що під час війни НБУ не може бути без голови. І в цьому сенсі, за його словами, факт швидкого призначення нового керівника неймовірно важливий.
Щодо зміни політики головного фінансового регулятора країни, про це, за словами експерта, поки що говорити складно. Але він упевнений, що Нацбанк продовжить демонструвати незалежну політику, яка відповідає тим вимогам, які висувають наші кредитори.
Пишний – це така сама стара гвардія, як і Шевченко
Засновник "Студії Здорового Сенсу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович розмірковує так:
Багато грошей тільки у НБУ та банків. Інші гроші не мають, підкреслює експерт. А тому, констатує він, нічого хорошого від нового керівника НБУ очікувати не доводиться.
Читайте також на порталі "Коментарі" - людина з найближчого оточення Путіна висловила президентові РФ невдоволення війною.