У МВС вигадали, як вберегти від мобілізації поліцію охорони і навіть розширити її штат

Так звана реформа МВС про охорону шкіл та встановлення металошукачів направлена на те, щоб нібито вберегти від мобілізації поліцію охорони

Місяць тому президент Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді із "Планом стійкості", повідомив про те, що у кожній школі країни повинен бути хоча б один поліцейський, а також треба встановити металошукачі.

Як відзначив молодший сержант Юрій Гудименко, перед написанням "Плану стійкості" команда президента звернулася до міністерств з проханням надати перелік реформ, які потрібні, і які можна у найближчій перспективі провести. Таким чином від МВС і була отримана пропозиція по охоронцям в школах та металошукачах.

Як вважає військовий, мова йде про спробу заховати від війни тисячі поліцейських Департаменту поліції охорони (тому що звичайно що ніхто не буде ставити на охорону шкіл патрульну поліцію – патрульні будуть працювати на вулицях і воювати на війні, як і зараз).

"Причому кількість поліцейських для охорони буде тільки зростати. Бо там же мова і про рамки-металошукачі, вірно? І він же ж буде якось працювати, цей металошукач. І потрібно буде робити особистий огляд. І виходить, що потрібні одночасно мінімум один поліцейський і одна поліціянтка – бо після перших же обшуків старшокласниць поліцейськими-чоловіками батьки цих старшокласниць винесуть на вилах і школу, і рамку, і самих поліцейських", - говорить Гудименко.

Тож, підкреслює він, потрібно багато, багато поліцейських. А це, за його словами, дозволить збільшити штат, збільшити обсяг грошей, зарплат, це закупки рамок, це закупки амуніції, машин і так далі.

"Зважаючи на закритість МВС і закупівель в них – це клад, скарб, подарунок", - підкреслив Гудименко.

Він додав, що під гаслом "захищаємо дітей у школах" це все їм зійде з рук.

"Вже зараз у поліції охорони 16000 здорових чоловіків, які на 100% заброньовані від армії. А тепер же треба набрати ще, бо охорона шкіл – це додаткове навантаження на додачу до охорони магазинів і квартир. І звичайно всі мають бути без вад, сильні та здорові. І звичайно, всіх забронювати. Бо хто проти цього – той проти дітей, той проти безпеки в школах, той ворог, ату його", - підкреслив Гудименко.

За його словами, якщо мова йде про захист дітей, то Міносвіти по областях і громадах може провести тендери серед приватних охоронних компаній, які і не заброньовані як правило, і їх легше змінити, якщо вони працюють не так як треба.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що голова МВС назвав умову для мобілізацій поліцейських.