У Міноборони розповіли, для чого жінки мають ставати на військовий облік
Рішення спрямоване на оновлення, удосконалення системи військового обліку
Військовий облік для жінок в Україні не є призовом до армії чи мобілізацією. Він потрібен для того, щоб навести лад у військовому обліку та знати потенціал. Про це на своїй сторінці у Facebook написала заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.
Вона зазначила, що наказ Міноборони про необхідність українкам ставати на військовий облік не був несподіванкою, оскільки у березні 2021 року парламент України ухвалив закон, який запровадив саме такий облік. Його, за словами Маляра, підтримала абсолютна більшість депутатських фракцій.
Заступник міністра оборони додала, що військовий облік українок існував і раніше. Наприклад, постановою Уряду від 1994 року було передбачено близько 40 професій, які є підставою взяття жінок на облік. А до 2008 року, за словами Маляр, цю ухвалу було заборонено публікувати. З того часу, продовжила вона, з'явилися нові професії, а деякі зникли.
Маляр зазначила, що метою постановки українок на військовий облік є наведення порядку в обліку, оскільки однією з головних проблем, яка стала очевидною у 2014 році, була "зруйнована система військового обліку".
Заступник міністра додала, що жінки можуть звернутися до Територіальних центрів комплектування протягом усього 2022 року. Зараз у Міноборони працюють над тим, щоб автоматизувати цей процес та зробити його більш зручним.
Раніше експерти для інтернет-видання "Коментарі" оцінили таке рішення , а також розповіли, що не так із військовим обліком українок.