Головна Новини Суспільство події У двох областях України соціологи зафіксували критичне ставлення до вступу України в НАТО
commentss НОВИНИ Всі новини

У двох областях України соціологи зафіксували критичне ставлення до вступу України в НАТО

Соціологи з'ясували, як українці ставляться до вступу до ЄС та НАТО

сьогодні, 11:18
Поділіться публікацією:

Питання зовнішньополітичного вектора країни сьогодні залишається консолідуючим чинником країни. Більшість підтримує євроатлантичну інтеграцію. Але щодо членства України в НАТО, то в Харківській та Донецькій областях соціологи зафіксували критичне ставлення (до 20%) до цього питання. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

У двох областях України соціологи зафіксували критичне ставлення до вступу України в НАТО

Україна-НАТО. Фото: з відкритих джерел

Підтримка вступу України до ЄС та НАТО є стабільно високою: 69% підтримують вступ до ЄС, 67% висловлюються за вступ до НАТО.

На думку 16% респондентів, вступ до ЄС може об'єднати українців у майбутньому, на думку 4% – роз'єднати

Крім того, 15% опитаних переконані, що вступ до НАТО об'єднає, а 7% – роз'єднає.

Водночас у питанні вступу до НАТО спостерігається критичне ставлення (до 20%) у Харківській та Донецькій областях.

Соціологічна група "Рейтинг" розпочала серію періодичних всеукраїнських соціологічних досліджень. Вони стосуються різних аспектів життя українців під час війни: загального стану справ, бачення майбутнього, сприйняття регіону, факторів згуртування та роз'єднання тощо.

У першій хвилі (20 листопада — 4 грудня 2024 року) було проведено комбіноване опитування, яке складалося з двох етапів: телефонне опитування: загальнонаціональна вибірка (2000 респондентів); додаткові підвиборки для 9-х прифронтових та прикордонних областей (по 400 респондентів кожна). Усього – 5600 респондентів.

Похибка – не більше 2,2% для вибірки 2000 респондентів та не більше 4,9% для підвиборок 400 респондентів.

Додатково в рамках першої хвилі дослідження протягом 21-28 листопада 2024 року було проведено 6 фокус-групових дискусій із постійними жителями прифронтових (Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Сумська) та неприфронтових областей, які проживали на них до повномасштабних.

Читайте також на порталі "Коментарі" — американці втомилися від війни в Україні: результати опитування.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини