Треба розуміти що війна триває: Ірина Верещук дала поради українцям і розповіла про свою роботу
Міністерка розповіла, як тривають перемовини з ворогом щодо коридорів і обміну
В інтерв'ю Ранок з Україною віце-прем'єрка Ірина Верещук розповіла, що їй допомагає в роботі з обміну, відкриття коридорів для населення, де зараз її родина та дала поради українським жінкам.
За її словами, на відпочинок і сон майже немає часу, вона з 24 лютого не була вдома. Чоловік міністерки полковник, служить в ЗСУ 28 років. Син Олег вчиться в Київській політехніці на першому курсі, він айтішник й живе у родичів, бо батьки на службі.
Чиновниця говорить, що не вживає ані кави, ані спиртного й не палить, щодня займається фізкультурою. До війни опановувала тайський бокс, карате, рукопашний бій. Ірина має військову освіту, закінчила розвідувальний факультет, та досвід служби в армії п'ять років на офіцерських посадах. А її мрія була - це стати першою жінкою-генералом.
Навіть зараз не відмовилася би від служби, але має доручення від президента займатися обміном та евакуацією населення, яка почалася після першого тижня війни. Каже, що всі деталей перемовин не може розповісти, але вони відбуваються вночі й щоб відкрити коридор, треба півночі перемовлятися, аби зрозуміти чи буде о 6-7 ранку відкриття коридору чи ні. Те ж саме й з обміном. За її словами, росіяни роблять все, щоб ми були виснажені, щоб ми йшли на всі їх умови.
За весь час по гуманітарних коридорах на автобусах евакуації вже виїхало 350 000 українців, а ще виїжджали люди на приватних авто, то загальна кількість близько мільйона людей. Вже обміняно 250 наших військових.
Ірина Верещук говорить, що в неї немає ненависті до окупантів, бо тоді вона б не змогла працювати, але є пріоритети і мета - вивезти з катівень поранених, жінок, цивільних та всіх наших військовополонених. У катівнях окупантів чимало громадян з ранами, деколи без кінцівок й їх тримають в СІЗО, там ніхто їм не надає кваліфіковану меддопомогу. Міністерка наголосила, що не погоджується на обмін, якщо в списках немає жінок та цивільних, яких мають передавати поза обміном.
Також вона поділилася, що чує як багато подяки від військових, чию родину врятували, і від цивільних, їх родичів, так і погроз від російських ботів. Погрози її не лякають, каже, що не зважає на такі заяви.
Раніше вона заявляла, що дівчатам теж слід служити в армії, але до повномасштабної війни було дуже багато негативу на такі заяви. Однак насправді в неї була одна мета - підготовленість населення до бойових дій. Каже, що вона розуміла, що війна на сході могла перерости в нові масштабні хвилі агресії.
Як повідомляв портал "Коментарі", окупанти обстріляли п'ять залізничних станцій.