Головна Новини Суспільство події Справжній клондайк: стало відомо, що Трампа найбільше зацікавило в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Справжній клондайк: стало відомо, що Трампа найбільше зацікавило в Україні

Україна має одні з найбільших у світі родовищ графіту, літію, титану, берилію та урану

сьогодні, 06:38
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп днями заявив, що хоче отримати доступ до родовищ корисних копалин в Україні в обмін на майбутню військову допомогу. І ця заява не стала несподіванкою, адже на Заході давно придивляються до мінеральних багатств України. Як інформує портал "Коментарі", про це пише "CNN".

Справжній клондайк: стало відомо, що Трампа найбільше зацікавило в Україні

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Хоча Дональд Трамп у своїй заяві використав термін "корисні копалини", незрозуміло, чи мав він на увазі саме рідкісноземельні мінерали. Україна не має глобально значущих запасів рідкоземельних мінералів. При цьому вона має одні з найбільших у світі родовищ графіту, літію, титану, берилію та урану. І за класифікацією США, вони належать до критично важливих мінералів. Наголошується, що деякі з цих родовищах знаходяться на тимчасово окупованих Росією територіях. 

Наразі лідером у світовому виробництві рідкоземельних мінералів та інших стратегічно важливих матеріалів є Китай. За даними Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), на цю країну припадає майже 90% світової переробки рідкоземельних мінералів. Також Китай є найбільшим у світі виробником графіту і титану та основним переробником літію. Оскільки між Вашингтоном і Пекіном триває торговельна суперечка, пошук альтернативних джерел став для США ще більш важливим.

Як зазначив партнер київського офісу міжнародної юридичної фірми Dentons Адам Мицик, очікується, що попит на критично важливі природні копалини різко зросте через глобальний перехід на електромобілі та технології відновлюваної енергетики.

"Таким чином, українські родовища мають глобальне значення, пропонуючи диверсифікацію від домінуючих виробників, таких як Китай. Збереження цих ресурсів під контролем України має вирішальне значення для збереження її економічного суверенітету", – констатував він.

Читайте також на порталі "Коментарі" — рідкоземельні метали в Україні в обмін на допомогу США: про що ідея Трампа, які плюси та мінуси. Експерти детально проаналізували ситуацію.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини