Соціологи з'ясували, чи підтримують українці нові норми мобілізації

За даними КМІС, третина українців підтримує нові норми мобілізації, половина – ні

Як з'ясувалося, серед опитаних соціологами більше тих, хто не підтримує нових норм мобілізації. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать результати опитування КМІС у рамках проекту Mobilise, проведеного 26 травня-1 червня.

Соціологи зазначають, що серед українців немає вираженого ставлення до закону про мобілізацію (що, очевидно, є наслідком розуміння, що країна потребує вдосконалення процедур рекрутингу, власних страхів та занепокоєнь, а також того, що сам закон охоплює різні сфери).

Так, респондентів просили висловити згоду чи незгоду із твердженням "Я підтримую новий закон про мобілізацію". 34% респондентів погодилися (швидше чи повністю) із таким твердженням.

Водночас 20% скоріше не погодилися, а 32% зовсім не погодились (і ще 14% не відповіли на запитання).

"Слід наголосити, що незгода із твердженням не тотожна тому, що люди виступають проти (і тим більше не є свідченням ставлення до необхідності самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогові). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими закону або мати стримане, нейтральне ставлення” – йдеться у пояснювальній записці.

Зазначимо, також у цьому ж дослідженні соціологи КМІС з'ясували, що 70% респондентів погодилися з тим, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи має воювати Україна, поки не вийде на межі 1991 року: що думають українці.